Salı, Mart 5, 2024
Ana SayfaAltcoin HaberleriTerra Classic’in 0,001 Dolar’a çıkış rallisi başladı mı? LUNC fiyatı yükseliyor

Terra Classic’in 0,001 Dolar’a çıkış rallisi başladı mı? LUNC fiyatı yükseliyor

Terra Classicin 0001 Dolara çıkış rallisi başladı mı LUNC fiyatı yükseliyor

Amerikalı savcılar Terra-LUNA çöküşü için Sam Bankman-Fried’ı soruştururken, USTC ve LUNC fiyatı yükseliyor.

Terraform Labs’ın Terra Station’a desteğini sona erdirmesi nedeniyle oluşan söylentiler, Terra Classic’in (LUNC) hayatta kalmasına yönelik bazı endişelere neden olmuştu, fakat topluluk dün nihayet bir nebze de olsa nefes aldı.

Terra Classic blok zinciri tokenleri USTC ve LUNC fiyatı dün sırasıyla yüzde 4 ve yüzde 15’in üzerinde yükseldi.

Terraform Labs, merkeziyetsizliğini daha da ileriye götürmek için Terra ve Feather/Alliance zincirleri arasındaki işbirliğinin bir parçası olarak “Terra Station”dan yeni bir “Station” cüzdanına geçiş yapıyor.

Terraform Labs, Terra Rebels geliştirici grubundan, Cosmos zincirlerini destekleyen yeni Station ile uyumlu hale gelmesine yönelik Terra Classic zincirinde bazı Layer-1 değişiklerini yapmasını talep etti.

Fakat Terra Rebels, bunun yerine Rebel Station’a taşınmasını sağlamak üzere bir topluluk havuzu harcama teklifi sunmuştu; bu da toplulukta paniğe neden olmuştu.

Terra Rebels daha öncesinde kendi yol haritasında zaten, LUNC topluluğunun TFL ve Do Kwon’dan ayrılma hedefini açıklamış durumda.

Son olarak Terra Rebels, Terra Station’a Rebel Station için verdiği desteğini bitirdiğini duyurarak, TerraCVita geliştirici grubunun bundan böyle Terra Station desteğini ele almasını sağlamıştı.

Gerek Terra Station, gerekse Rebel Station, TFL’nin LCD’yi güncellememesi nedeniyle 1.0.4 yükseltmesinin neden olduğu ağ kesintileri sonrasında artık normal çalışıyor.

FTX ve Alameda’nın Terra-LUNA çöküşünde rol alıp almadığına dair bir piyasa manipülasyonu soruşturması, dün tüm Terra tokenlerinde bir toparlanmaya yol açtı.

Bilindiği üzere Terra’nın kurucusu Do Kwon da, mayıs ayındaki UST ve LUNA çöküşünün arkasında FTX eski CEO’su SBF ve Genesis’in olduğunu öne sürüyordu.

LUNC fiyatı dün yüzde 4’ün üzerinde, USTC fiyatı da yüzde 15’in üzerinde yükseldi. Benzer şekilde Terra (LUNA) fiyatı da yüzde 3 arttı.

İlginizi çekebilir:  Meme coin durdurulamıyor! Zirveden alan yatırımcılarına bile yüzde 500 kazandırdı!

LUNC Sahiplerinin Bu Hafta Yüzü Gülecek

LUNC fiyatı 1 Dolar’a ulaşabilir mi?

LUNC’un Terra öncesi ekosistemini ve LUNC öncesi hiperenflasyon kaynaklı çöküşünü hatırlayan yatırımcılar, genellikle LUNC’un eski parlak günlerine geri dönüp dönemeyeceğini soruyorlar.

Şu anki 0,00017 civarındaki LUNC fiyatı göz önüne alındığında, LUNC’un bunu başarması için yaklaşık yüzde 600 binlik bir getiri yapması gerekiyor.

5,9912 trilyonluk mevcut arzı göz önüne alındığında, eğer token 1 dolar olacaksa, bu 5,9912 trilyon dolarlık bir piyasa değerine ulaşacağı anlamına geliyor. Hemen her aklı başında kişi, LUNC’un bu kadar yüksek bir piyasa değerine ulaşmasının gerçekleşmeyeceği konusunda hemfikir olacaktır. Zira, Bitcoin dahi şu anda sadece 320 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahipken, LUNC artık kullanıcılar ve geliştiriciler tarafından büyük ölçüde terk edilmiş bir ekosistemin kalıntısıdır.

LUNC’un piyasa değerinde büyük bir artışın olası olmadığı düşünülürse, arzdaki büyük bir azalma, tokeni 1 dolara yükseltmenin tek makul yolu gibi görünüyor.

LUNC tokeninin 1 dolar değerinde olması için arzının yaklaşık 6 trilyondan yaklaşık 1 milyara düşürülmesi gerekecek. Yani, token arzında yüzde 99,98’den fazla azalma olması gerekiyor.

Arzda böyle bir azalma ise mantıksız duruyor. Ancak elbette, kripto dünyasında asla “asla” diyemeyiz, bu nedenle topluluğun yüksek coin arzını nasıl ele aldığı ileride görülecek.

(Visited 58 times, 1 visits today)

Google Haberler

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz