Pazartesi, Mayıs 23, 2022
Ana SayfaAltcoin HaberleriMakro stratejist: Terra, Bitcoin’in teslimiyetini tetikleyebilir!

Makro stratejist: Terra, Bitcoin’in teslimiyetini tetikleyebilir!

Makro stratejist: Terra, Bitcoin’in teslimiyetini tetikleyebilir!

Makro analist Lyn Alden, Terra‘nın son Bitcoin alım çılgınlığının BTC ve genel kripto piyasası için olası bir teslimiyeti tetikleyen katalizör olabileceğine inanıyor.

Terra’daki Bitcoinler

Platformu desteklemek için kurulan kar amacı olmayan kuruluş Luna Foundation Guard (LFG), hızlı bir şekilde 1,63 milyar dolarlık BTC biriktirmişti.

Platformun kurucusu Do Kwon’a göre, devasa Bitcoin alımları, Terra’nın stabilcoini  TerraUSD’yi (UST) desteklemek için planlandı.

Makro analist twitterdaki 410.700 takipçisine LUNA’nın değerindeki büyük düşüşün, LFG’yi, UST’yi sabit tutmak için Bitcoin rezervlerini kullanmaya zorlayabileceğini söyledi.

Luna’nın, Fantom (FTM) gibi kriptolardan bazılarına benzer şekilde bir fiyat düşüşü olursa, UST sabiti risk altında olacaktır. UST sabitlemesi riske girerse, LFG Bitcoin rezervlerini zaten kırılgan olan bir piyasaya satıyor olacaktır. Bu tür bir olay bir döngü teslimiyetini gösterebilir.

8986D642 5F14 452F 905A 4C65D7DEAC9E
Lyn Alden/Twitter


Bunun yanısıra Alden, düşüş tredindeki piyasanın UST sahiplerini nakit çıkışı sağlamak amacıyla stabilcoini LUNA veya Bitcoin’e dönüştürmeye zorlayacağı başka bir riske de dikkat çekti.

Kripto teminatlı bir stabilcoininin tersine, UST’nin kırıldığı belirli bir eşik yok. Bununla birlikte, LUNA UST’ye göre küçülürse, algoritmik bir banka kaçışı olasılığı artar… Birçokları, o zaman konumlarının bir stabilcoin olması gerektiği için Bitcoin’lerini nakit olarak likide edeceklerdir.

Analist bunun dışında, ağ üzerinde, kullanıcıların yıllık getiride (APY) yüzde 19,5’e kadar kazanmalarını sağlayan bir tasarruf ve borç verme platformu olan Anchor Protocol’ü (ANC) içeren başka bir riske dikkat çekiyor.

Analiste göre, Anchor Protocol’ün yüksek oranlı APY’si, UST için bir talep yaratıcısı olmasının yanında patlayabilecek bir saatli bomba gibi işlediği için iki ucu keskin bir kılıç gibi.

Sonra, sürdürülemez Anchor verim saatli bombası var. Saatli bomba, verim düşüşünün nasıl iyi yönetileceği hakkında değil. Bu, birincil talep faktörü (yüksek Anchor getirileri) artık mevcut olmadığında, yapısal olarak UST talebine ne olacağıyla ilgili.

(Visited 143 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 30,233.00 2.35%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 2,035.67 2.66%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.541422 2.29%
solana
Solana (SOL) $ 52.36 3.71%
xrp
XRP (XRP) $ 0.421934 1.82%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 10.11 1.21%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.086166 1.48%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000012 0.54%
terra-luna
Terra (LUNA) $ 0.000206 69.51%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 31.47 5.66%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 7.28 2.92%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 5.44 3.43%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 71.38 1.70%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.440812 1.74%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.672725 2.78%
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 6.25 2.28%