Pazartesi, Şubat 26, 2024
Ana SayfaBitcoin (BTC Coin) HaberleriTecrübeli Zincir-İçi Analistlerden Umut Verici Bitcoin (BTC) Yorumu

Tecrübeli Zincir-İçi Analistlerden Umut Verici Bitcoin (BTC) Yorumu

BTC, Bitcoin, Willy Woo, PlanB, Stock-to-Flow

Zincir-içi analisti Willy Woo, Bitcoin varlıklarının net büyüme rakamlarıyla ilgili olarak, boğa piyasasının bozulmadan devam ettiğini söylüyor.

Aynı şekilde, Stok Akış Modelinin oluşturucusu PlanB, mevcut düzeltmenin popüler modelin kabul edilebilir sapması içinde olduğunu vurguluyor.

Her iki analist de, Bitcoin’in muhtemelen kaybedilen seviyeleri geri kazanacağını ve boğa piyasasının devam edeceğini savunuyor.

Willy Woo: Bitcoin (BTC) Yalnızca Isınıyor

Bitcoin fiyatındaki son düşüş, bazıları tarafından dramatik bir olay ve kripto piyasasının yaklaşmakta olan durgunluğuna bir işaret olarak görüldü. Öte yandan diğerleri, bu düşüşü indirimli bir alım fiyatı olarak kabul ediyor.

Ünlü zincir-içi analistlerden birisi olan Willy Woo, uzun vadeli bir Bitcoin Varlıkları Net Büyüme grafiği yayınladı. Grafik, BTC fiyatındaki düşüşün ağ varlıklarında radikal bir düşüşe neden olmadığını gösteriyor.

BTC, Bitcoin, Willy Woo, PlanB, Stock-to-Flow
Kaynak: Glassnode

Öte yandan, son dönemdeki 14 günlük hareketli ortalama açıkça kırıldı. Hatta, Bitcoin yerel bir zirve arayışında Wyckoff dağıtımını takip ederken, bu zincir-içi göstergenin değerinde bir miktar düşüş oldu. Bununla birlikte, mevcut piyasa düşüşü paradoksal olarak ağ varlıklarında önemli bir artışa yol açtı.

Önceki döngülerin balon zirvelerine kıyasla, bu davranış beklenmedik bir durum. Hem 2013’te hem de 2017’de BTC’nin zirvesi, BTC kullanıcılarının büyüme oranında çarpıcı bir düşüşe yol açtı. Takip eden aylar boyunca, kullanıcı sayısındaki değerler tekrar kazanılamadı. Bugün, göstergenin önceki zirveyi çoktan kırdığını görebiliyoruz fakat fiyat henüz net bir sıçrama yaşamadı.

Willy Woo’ya göre bu, piyasaya yeni varlıkların girdiğini ve uzun vadeli boğa piyasasının yapısının bozulmadan devam ettiğinin bir işareti. Ayrıca, başlangıcından bu yana Bitcoin kullanıcılarının sayısı her yıl ikiye katlanıyor.

Willy Woo bu konu hakkında şunları söyledi:

İlginizi çekebilir:  Ünlü analist: Bitcoin ve Ethereum'da son büyük fırsat!

“2021 zirvesinin 2017’nin zirvesinden çok daha yüksek seviyelerde sona ermesi bekleniyor. Bu trend altında sadece ısınıyoruz.”

İlginizi çekebilir: Ünlü Yatırımcı: “Bu Altkoin Yarış Atı Gibi Geliyor! Yakından Takip Ediyorum”

PlanB: Sadece Bir STF Sapması

Benzer bir görüş, başka bir tanınmış makro analist olan PlanB tarafından paylaşıldı. Ünlü Bitcoin Stok Akış Modelinin oluşturucusu, 36.000 dolar civarında seyreden mevcut BTC fiyatının hala kabul edilebilir sapma içerisinde olduğunu iddia ediyor.

PlanB’ye göre, bugün BTC için model fiyatının 60.000 dolar (siyah çizgi) olduğu söylenebilir. Üst sapma, 120.000 dolar ile bu değeri iki katına çıkartırken, alt sapması 30.000 dolar seviyelerinde yani yarısındadır.

Bu iki hat, kripto para biriminin boğa koşusunun devamı için oldukça önemli olan STF model kanalını (mavi bant) oluşturur.

BTC, Bitcoin, Willy Woo, PlanB, Stock-to-Flow
Kaynak: S2F Multiple/ Twitter

Son olarak PlanB, önümüzdeki birkaç ay boyunca BTC fiyatının 30.000- 35.000 dolar civarında kalmasının endişe oluşturabileceği sonucuna vardı. Ancak analist, “BTC fiyatının önümüzdeki günler/ haftalarda geri dönmesini” bekliyor.

İlginizi çekebilir: Glassnode: Bitcoin Ağındaki Kullanıcı Sayısı Artıyor!

(Visited 82 times, 1 visits today)

Google Haberler

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz