Pazar, Mayıs 22, 2022
Ana SayfaKripto HaberleriTecrübeli yatırımcı: Web3'teki Metaverse'ler "1 veya 10" Yıl uzakta olabilir

Tecrübeli yatırımcı: Web3’teki Metaverse’ler “1 veya 10” Yıl uzakta olabilir

DeFi yatırımcısı The Spartan Group'un genel ortağı olan ünlü yatırımcı Jason Choi, Metaverse’in sonraki aşamaları hakkındaki fikirlerini paylaştı.

Web3 teki metaverse 1 veya 10 yıl uzakta olabilir

Tecrübeli bir kripto yatırımcısı, Metaverse alanında 50’den fazla başat ürünle yaptığı son diyalogların bir akışını paylaştı.

Metaverse: Altyapı, deneyim ve katma değer layeri

VC yatırımcısı Jason Choi’nin gönderdiği tweet’ine göre, Metaverse’ler kriptolar veya NFT’ler aracılığıyla bazı kullanıcı sahipliği unsurlarına sahip sanal dünyalar olarak daha iyi anlayabiliriz.

Sözünü ettiği tüm start-up’lar üç kategoride: altyapı (kimlik, “Metaverse alt yapısı”, donanım temeli), deneyim layeri (katmanı) (oyunlar, sosyal ve ticaret kavramları) ve katma değer layeri (birlikler, stüdyolar, pazar yerleri).

Öz olarak, tipik “Metaverse”, blok zinciri özelliklerine sahip bir MMORPG’ye benzer. Choi, bu durumun 2017’deki L1’lerin çeşitliliğine oldukça benzediğini söylüyor.

Oyna-kazan birlikleri (play-to-earn guilds) ona göre, merkezsiz otonom organizasyonların (DAO’lar) en büyük örnekleri gibi görünüyor.

OpenSea bağlantıları yerine deneyimler

Fakat, en etkileyici Metaverse ürünlerinin henüz gelmediğinden emin. Hikayeyi değiştirmek için geliştiricileri Facebook’un yaklaşımını düşünmelidir.

Birimiz hepimiz için (one-for-all) immersive (fiziksel olmayan algılar yaratan) bir altyapı çerçevesi, buradaki bir sonraki oyun değiştirici faktör olabilir:

Moonshot (çığır açacak teknolojik çözüm) fırsatı, Meta’nın tasarlamaya çalıştığı şeye açık bir alternatif yaratmaktır. Yani herhangi bir geliştiricinin dünyadaki herhangi bir kullanıcının erişebileceği sosyal, eğlence, iş, eğitim ve ticaret deneyimleri oluşturabileceği bir platform.

Bundan dolayı, oyna kazan (play-to-earn) takımları, örneğin alışveriş gibi “gerçek dünya” deneyimi ürünlerine odaklanmalıdır.

E224B792 5F85 48C6 AB6B 7156B254F998

Fakat, Metaverse segmentinde bu tür bir deneyimin oluşturulması için doğru bir zaman çerçevesi tahmin etmek, aslında o kadar da kolay değil:

Web 3 metaverse fikri 1, 5 veya 10 yıl uzakta olabilir…

(Visited 150 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 29,494.00 0.72%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,979.45 0.68%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.529988 2.37%
solana
Solana (SOL) $ 50.54 2.44%
xrp
XRP (XRP) $ 0.415604 1.40%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 10.03 3.72%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.085114 1.58%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000012 2.22%
terra-luna
Terra (LUNA) $ 0.000119 7.47%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 30.15 4.41%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 7.08 2.96%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 5.26 3.59%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 69.95 2.22%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.434403 0.85%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.653981 3.12%
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 6.10 6.33%