Perşembe, Eylül 21, 2023
Ana SayfaKripto Para HaberleriSWIFT'den Olay Olacak Hamle Geldi

SWIFT’den Olay Olacak Hamle Geldi

SWIFT'den Olay Olacak Hamle Geldi

Finansal kurumlar tarafından her gün on milyonlarca işlemle ilgili talimatları iletmek için küresel olarak kullanılan mesajlaşma sistemi SWIFT, blok zinciri teknolojisini test etmeye başladı.

Dünya Çapında Bankalararası Finansal Telekomünikasyon Derneği veya kısaca SWIFT, fintech şirketi Symbiont Inc. ile bir projeye pilotluk yapıyor. Gönderisinde Citigroup Inc., Vanguard ve Northern Trust’ı içeren işbirliğinin, temettü ödemeleri ve birleşmeler gibi önemli kurumsal olayları iletmede verimliliği artırmayı amaçladığını söyledi.

SWIFT, 200’den fazla ülke ve bölgede 11.000 şirket arasında güvenli mesajlar vererek trilyonlarca dolarlık işlemlere yön veriyor.

Bu oluşum, Rusya ile Ukrayna arasındaki gerilimden sonra oldukça ilgi görmüştü. ABD ve Avrupa, Rus bankalarını buradan ihraç ederek, para transferlerine ve küresel olarak faaliyet gösterme çabalarına zarar verdi.

En son pilot proje ile Symbiont’un Assembly adlı teknoloji platformunu kullanarak kurumsal eylem iş akışını otomatikleştirecek. Platformun akıllı sözleşmelerini ve blok zinciri yeteneklerini küresel olarak kendisine bağlı 11.000’den fazla kurumun yararlandığı bir ağ etkisi yaratmak için kullanacak.

Bu çaba kapsamında, SWIFT mesajlarından gelen kurumsal eylem verileri çevirmen aracı tarafından çevrilecek ve Symbiont’un blok zincirine yüklenecek. Symbiont’un akıllı sözleşme teknolojisi daha sonra katılımcılar arasında paylaşılan bilgileri karşılaştıracak.

Zschach gönderide şunları söyledi:

Symbiont’un akıllı sözleşmeleri SWIFT’in geniş ağıyla bir araya getirerek, birden fazla kurumsal eylem etkinliği kaynağından gelen verileri otomatik olarak uyumlu hale getirebiliyoruz.

Bu, oldukça verimli olabilir.

Pilot uygulama şu anda geliştirme aşamasında ve Eylül ayında geri bildirim sağlayacak katılımcı grubu ile test edilecek. Başarılı olursa, bunu daha fazla kurumsal etkinliği kapsayacak şekilde genişletecek.

(Visited 82 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  FTX tasfiyeleri piyasayı ne kadar etkileyebilir?

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz