Pazar, Nisan 14, 2024
Ana SayfaAltcoin HaberleriSTX piyasa değerini 1 milyar doların üzerine çıkardı

STX piyasa değerini 1 milyar doların üzerine çıkardı

stx-piyasa-degerini-1-milyar-dolarin-uzerine-cikardi

Son zamanlarda kripto para dünyasında bir NFT çılgınlığı yaşanıyor. Bitcoin ve diğer kripto paralara olan ilginin artması, Stacks gibi diğer kripto paraların da yükselmesine neden oldu. STX, son günlerde %20 oranında bir artış kaydederek, birçok yatırımcının dikkatini çekti.

Ancak, bu yükselişin ardındaki ana neden nedir?

Stacks protokolü, NFT’leri bir blok zincirde saklamak ve işlemek için özel olarak tasarlandı. Bu nedenle, NFT çılgınlığının bir parçası olarak, STX’e olan talep arttı.

STX benzersiz özellikler sunuyor

Ayrıca STX benzersiz bir özellik de sunuyor! Kullanıcılar, STX tokenlerini kullanarak Bitcoin ağında işlem yapabilir. Bu özellik, Stacks’in diğer kripto paralara göre daha değerli hale gelmesine yardımcı oluyor.

Bununla birlikte, her ne kadar Stacks’in NFT çılgınlığından faydalandığı doğru olsa da kripto para dünyasında her zaman dalgalanmalar olabilir. Yatırımcılar, her zaman riskleri dikkate alarak yatırım yapmalı ve kendi araştırmalarıyla karar vermelidirler.

STX
Kaynak:Coinmarketcap

Stacks (STX) nedir?

Stacks, Bitcoin için bir Layer-2 çözümüdür ve akıllı sözleşmelerin işlevselliğinden yararlanarak blok zincirin daha programlanabilir hale gelmesini sağlayarak önemli ölçüde yeteneklerini genişleten bir projedir.

Öte yandan ilginç bir şekilde STX, SEC tarafından onaylanan ilk tokendir ve bu yaşanan son zamanlardaki olaylar göz önüne alındığında özellikle önemli bir konudur.

Stacks, diğer Layer 2 çözümlerinden farklı olarak Bitcoin blok zincirine dayanır ve bu da ölçeklenebilirlik sorunlarına çözüm getirir. Akıllı sözleşmeler, blok zincirinde programlama yapılabilmesini sağlayarak, işlemleri daha hızlı ve daha uygun maliyetli hale getirir. STX tokenleri, Stacks ekosistemi içinde birçok işlevi yerine getirir ve ayrıca Bitcoin blok zincirinde de işlem yapılmasına izin verir.

Yükselişin ardındaki neden ne?

Ordinals protokolünün popülerleşmesiyle birlikte, BTC ağı önemli bir aktivite artışı yaşadı. Bu artış, işlem ücretlerinin yükselmesine ve madencilerin gelirinin artmasına neden oldu. Bitcoin ve NFT’lerdeki bu yükseliş, Bitcoin için bir Layer-2 çözümü olan akıllı sözleşmeleri mümkün kılan ve blok zincirin kapasitesini genişleten Stacks tokenine olan talebi de arttırdı.

SEC onayı, Stacks’in diğer tokenlere kıyasla daha düzenli ve denetlenebilir bir piyasa sunmasına yardımcı oldu. Bu, yatırımcıların STX’ye olan güvenini arttırarak daha fazla ilgi çekmesine ve değer kazanmasına neden oldu.

(Visited 45 times, 1 visits today)

Google Haberler

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Seren Barlakhttp://wwww.trendkoin.com
Adnan Menderes Üniversitesi mezunu olan Seren Barlak, 3 yıl çeşitli platformlarda content writer ve rewriter olarak çalışmış ayrıca çevirmenlik ve içerik editörlüğü görevlerinde de bulunmuştur. Uzun bir süredir kripto para sektörü ile ilgilenen Barlak, blockchain, gaming ve yurtdışı platformlarda yayınlanan diziler hakkında inceleme yazıları yazmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz