Salı, Mayıs 30, 2023
Ana SayfaAltcoin HaberleriSTG fiyatı yüzde 45 arttı! Insider trading şüpheleri

STG fiyatı yüzde 45 arttı! Insider trading şüpheleri

STG fiyatı yüzde 45 arttı Insider trading şüpheleri
Cover image via stock.adobe.com

Zincir üstü verilerin, STG fiyatındaki artışın hemen öncesinde dört cüzdanın toplam 266.200 STG satın alarak 49.954 dolar kar yaptıklarını göstermesi, insider trading şüphesi yarattı.

Lookonchain platformuna göre dört cüzdan, 22 Ocak’ta %45’lik bir artış kaydetmeden önce Stargate Finance (STG) satın aldı ve kısa bir süre sonrasında tüm varlıklarını sattı.

Yatırımcılar toplam 131.462 dolarlık 266.200 STG tokeni alıp, ardından 181.416 dolara satarak 49.954 dolar kar elde etmişler.

Lookonchain işlemlerin detaylarını şöyle açıkladı:

“0x6127” adresi, 22 Ocak 05:40’ta 40.498 STG için 20.000 USD Coin (USDC) harcamış. Yaklaşık sekiz saat sonra, adres tüm STG varlıklarını 27.596 USDC’ye satarak 7.596 USDC kar elde etmiş.

İkinci adres denz.eth , 22 Ocak günü 20.000 USDC karşılığında 40.269 STG tokeni almış. Cüzdan, aldığı STG’leri beş saat sonra 28.039 USDC’ye satarak işlemlerden 8.039 USDC kazanmış.

Üçüncü adres olan “0x27ae”, 22 Ocak 05:25’te 84.322 STG tokeni için toplam 41.462 USDC harcamış. Altı saat sonra hepsini 58.194 USDC’ye satarak 16.732 USDC kâr elde etmiş.

Dördüncü adres olan “0xcfea”, aynı gün 05:40’ta 101.111 STG için 50.000 USDC harcamış. Diğer üç adres gibi, bu da STG tokenlerinin tamamını yaklaşık sekiz saat sonra 67.587 USDC’ye satarak, 17.587 USDC kar yapmış.

Dört ayrı cüzdan işleminde görülen paralellikler nedeniyle Lookonchain, platformda muhtemel bir “insider trading” usulsüzlüğü olabileceğini öne sürüyor.

STG fiyatı

Coinmarketcap verilerine göre STG fiyatı 22 Ocak’ta yüzde 45 artarak 0,4840 dolardan 0,7031 dolara kadar yükselmişti. Altcoin, yazım anında yaklaşık 0,6295 dolardan işlem görüyor.

Insider Trading nedir?

Kripto paralarda “Insider Trading”, genellikle bir borsa veya platformda, yakın zaman içinde gerçekleşecek ve belirli bir kripto paranın fiyatında önemli etki meydana getirecek işlem/gelişmeyle ilgili içeriden veya gizli biçimde aldığı bilgilere dayanarak, kriptonun önceden alım satımının yapılması suretiyle kar elde edilmesini ifade eder.

İlginizi çekebilir:  BNB'den önemli haber! Bu tarihten itibaren tamamen değişecek

İşlemin bir suistimal sayılmasının nedeni, içeriden bilgi alanların borsa/platform sayesinde aldığı bilgilere dayanarak, diğer yatırımcılara karşı haksız menfaat temin etmiş olmasıdır.

(Visited 36 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haber Entel