Ana SayfaAltcoin Haberleri“Kazanmak için hareket et” öldü mü? STEPN'in GST’si 2 ayda yüzde 98...

“Kazanmak için hareket et” öldü mü? STEPN’in GST’si 2 ayda yüzde 98 düştü!

Popüler hareket et kazan (move-to-earn) uygulaması STEPN'in 3 milyondan fazla kullanıcısı bulunuyor, ancak tokenlerin fiyatı serbest düşüşte.

STEPNin GSTsi 2 ayda yüzde 98 düştü!

STEPN’in yönetişim tokeni GMT en yüksek seviyesinden yüzde 81 düşerken, ödül tokeni yalnızca 2 ayda yüzde 98 düştü. “Kazanmak için hareket et” (move-to-earn) öldü mü? Aşırı şişirilmiş fiyatların sonu mu yoksa normale dönüş mü?

STEPN nedir?

Solana ve BNB ağlarını kullanan bir mobil uygulama olup; kullanıcılar, değişen özelliklerde NFT spor ayakkabılarını satın aldıktan sonra, bunları hareket halindeyken kripto para kazanmak için kullanırlar.

Birkaç ayakkabı türü ve nadirliği bulunur. Farklı türleri, yürüme veya koşmaya göre farklılaşan miktarda kripto para kazandırır. Nadirlikler, oranı ve NFT’yi korumak veya düşmesini durdurmak için ne kadar geri ödenmesi gerektiğini belirler.

NFT’ler SOL veya BNB ile satın alınır, fakat ödüller Green Satoshi Token (GST) olarak gelir. Token, ayakkabıları onarmak veya geliştirmek için kullanılabilir. Ayrıca, USDC gibi diğer kriptolara da dönüştürebilir. Uygulamanın geliri, token swaplarından ve NFT alımlarının bir yüzdesinden sağlanır.

Uygulama neden başarısız?

Protokolün tokenomikleri, tokenlerin gösterdikleri performanslarından dolayı sorunlu görünüyor.

Popülaritesinin zirvesindeyken, uygulamayla kullanıcı, sadece koşarak yüzlerce dolar kazanabiliyordu. Örneğin, en basit ayakkabıyla bile 9,36 dolarlık bir token fiyatıyla, günlük 3-4 dolar GST’lik NFT ödülleri kazanılabiliyordu. Fakat token fiyatları düşünce getiriler de düştü. Nisan ayında 37 dolar kazandıran olan aynı yürüyüş, şimdi sadece 0,72 dolar getiriyor.

NFT’lerin yatırım getirisi için zaman çerçevesi başlangıçta yaklaşık 16 gündü. Bugün itibariyle en ucuz ayakkabı 104 dolarda. Günde 0,72 dolar getiri ile yatırımı kazanmak 144 gün sürecektir.

Bununla birlikte, platform düşüşte olsa da, endüstrinin büyümesi ve GameFi içinde bir yer kazanması için şansı hala devam ediyor. Fiyat noktasında bir soğuma, STEPN’in uzun ömürlülüğü ve genel olarak “kazanmak için hareket et” türünün sürdürülebilirliği için faydalı olabilir.

(Visited 382 times, 1 visits today)

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz