Salı, Ekim 3, 2023
Ana SayfaAltcoin HaberleriMilyonluk aboneli analist Stellar (XLM) yatırımcılarını 2022'de neler beklediğini açıkladı

Milyonluk aboneli analist Stellar (XLM) yatırımcılarını 2022’de neler beklediğini açıkladı

Stellar, XLM

Popüler bir kripto kanalı olan Coin Bureau’nun suncusu 2022’de kripto para birimi Stellar Lumens (XLM) fiyatı için bir tahmin yayınladı.

Yakın tarihli bir YouTube videosunda konuşan Coin Bureau’nun sunucusu “Guy” takipçilerine, değeri neredeyse iki katına çıkmasına rağmen XLM fiyatının bu yıl diğer kripto varlıklara göre daha düşük performans gösterdiğini söyledi.

Guy, cansız fiyat performansından esas olarak Stellar Development Foundation‘ın (SDF) satış baskısının sorumlusu olduğuna inanıyor. Analiste göre, Stellar ağını geliştirmeye ve büyütmeye adanmış kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan SDF, başlangıcından bu yana sadece 3 milyon dolar aldı ve vakfı, fon toplamanın bir yolu olarak XLM satmaya zorladı.

Guy, SDF’yi şeffaflığı için alkışlarken, XLM satışlarını yetki sayfasında listeledi. Vakfın 2021’de 3 milyar dolarlık XLM sattığını kaydetti. Ayrıca vakfın şu ifadelerini ekledi:

Dahası, yetki notlarının sonundaki bir paragrafta, ‘Bu çerçeveyi Kasım 2019’da ilk duyurduğumuzda söylediğimiz gibi, bu Lümenlerin (XLM)  çoğunu 10 yıl içinde, ideal olarak daha erken bir zamanda kullanmayı veya dağıtmayı planlıyoruz.’ Başka bir deyişle, satış baskısı yakın zamanda durmayacak. 

Guy, SDF’nin satış baskısı ile bağlantılı olarak talep eksikliğinin Stellar’ın fiyatı için büyük bir engel olduğunu vurguladı. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu‘nun kayıtlı olmayan bir menkul kıymet olduğunu iddia ettiği XRP ile benzerlikleri nedeniyle kurumsal yatırımcıların XLM’den çekindiklerini iddia etti.

Stellar için açıkladığı bu karamsar tabloya rağmen Guy, SDF’nin MoneyGram ile 2018 ortaklığından yararlanabileceğini ve 2022’de XLM’nin potansiyel olarak oldukça büyük bir yükselişe öncülük edebileceğini belirtti. Coin Bureau’nun sunucusu, ortaklığın sona ermesi durumunda XLM’nin 2018 başındaki fiyatı yeniden test edebileceğini tahmin etti.

(Visited 209 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz