Çarşamba, Haziran 7, 2023
Ana SayfaAltcoin HaberleriStarkNet token resmen onaylandı: Ne zaman piyasaya sürülecek?

StarkNet token resmen onaylandı: Ne zaman piyasaya sürülecek?

StarkNet token resmen onaylandı: Ne zaman piyasaya sürülecek

Ethereum ölçeklendirme çözümleri geliştiren StarkWare şirketi, StarkNet token ve StarkNet Foundation‘ı ortaya çıkardı. Söz konusu girişim ise ekosistemi kalkındırmayı amaçlıyor.

Ethereum Layer-2 ölçeklenebilirlik çözümleri şirketi StarkWare, ekosistemi canlandırmaya yardımcı olacak söylentili bir token olan StarkNet’i resmi olarak onayladı.

Token, Starkware’in sürekli büyüyen ekosistemini ‘işletmek, sürdürmek, güvence altına almak’ ve ademi merkeziyetçiliği teşvik etmek için kullanılacak.

İlk olarak Kasım 2021’de piyasaya sürlen StarkNet Alpha, birçok ekip üzerinde çalışarak ekosistemi genişletmeye devam ediyor.

Ekibin token aracılığıyla ekosistemde hedeflediği değişiklerle ilgili olarak StarkWare, şunları söyledi:

Her ikisi de token kullanarak Proof-of-Stake mekanizması ve işlem ücretlerinin zincir üzerinde ödenmesini, StarkWare’in varlığı sona erdiğinde bile L2 olarak güvenilir bir şekilde çalışmasını sağlayacaktır.

StarkNet’in devam eden bakımıyla ilgili kararlar artık StarkWare üzerinden topluluğa bildirilecek. StarkNet Token ve Foundation ise bu amaçtaki kilit unsurlar.

İlginizi çekebilir: Kripto piyasasında 100 Bp FED faiz artışı endişesi

StarkNet token’lar nasıl dağıtılacak?

Şimdiye kadar 10 milyar StarkNet token basıldı ve token’ların Eylül 2022‘de yayımlanması bekleniyor.

Yayımlanacak token’lar yatırımcılara, çalışanlara, topluluk geliştiricilerine, katkıda bulunanlara, son kullanıcılara ve danışmanlara dağıtılacak.

Token’ların %17’si yatırımcılara, %32.9’u çekirdek ekipte katkıda bulunanlara ve kalan %50.1’i StarkNet Foundation‘a verilecek.

İlginizi çekebilir: BTC balina oranındaki artış ne anlama geliyor?

L2’de başarılı olan StarkWare’in gözü L3’te 

StarkWare, L2 çözümlerine ilgi arttıkça yeni kilometre taşlarına ulaştı. Mayıs 2022’de 100 milyon dolar fon toplayarak değerlemesini 8 milyar dolara yükselten şirket, L2 çözümlerinde başarılı oldu. 

İlginizi çekebilir:  Balinaların yalayıp yuttuğu altcoin yeşile büründü

Bu başarının ardından StarkWare ayrıca Ethereum için hiper ölçekleme adı verilen bir L3 ölçekleme çözümü de ortaya çıkardı. Bu ölçeklendirmenin ise maliyetleri 1 milyon kat azaltabileceği iddia ediliyor. 

Söz konusu ölçeklenebilirlik çözümleri, genellikle yüksek gas ücretleriyle gündeme gelen DeFi’de büyük bir fark yaratabilir. Daha düşük maliyetler ve hızlı onay süreci, sorunsuz deneyimlerle sonuçlanarak yatırım dünyasını daha geniş bir alana çekebilir.

(Visited 184 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Hayrunisa Bayar
Ege Üniversitesi Basım ve Yayım Teknolojileri bölümü öğrencisi olan Hayrunisa Bayar 5 yıldır metin yazarlığı işiyle ilgilenmektedir. Birden fazla haber sitesinde makale, çeviri ve seo odaklı içerikler üreterek, editör olarak görev alan Bayar, son birkaç yıldır kripto para sektöründeki gelişmeleri yakından takip etmeye başlamıştır. Blokchain teknolojisi kendisinin özel ilgi alanları arasındadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz