Çarşamba, Ağustos 10, 2022
Ana SayfaKripto Para HaberleriStar Wars NFT'leri Geliyor

Star Wars NFT’leri Geliyor

star wars, 4 May, 4 Mayıs, kripto, NFT

Türünün tek örneği olan, kuantuma dirençli hibrit bir blok zinciri olan QANplatform, yeni değiştirilemez token (NFT) serisinde Star Wars serisindeki efsanevi karakterleri tokenize ediyor.

Global Star Wars Günü (4 Mayıs), QANplatform tarafından, Star Coll NFT koleksiyonunun halka açık olarak yayınlanması için özellikle seçildi. 4 Mayıs tarihi, Star Wars hayranlarından oluşan küresel topluluk için önem arz ediyor.

Başlıklar

“Güç seninle olsun”

1977 yılında yayınlanan ilk filmden bu yana bir kült haline gelen Star Wars’un hayranları bu özel seriyi kutlamak için gayri resmi olarak 4 Mayıs tarihini belirledi.

4 Mayıs, filmde fenomen haline gelmiş “May the force be with you” yani “güç seninle olsun.” repliğinin okunuşuyla ilgili yapılan kelime oyunu dolayısıyla (May the fourth be with you) Star Wars günü olarak kabul edildi. (Luke Skywalker günü olarak da bilinir.)

Bu arada 4 Mayıs 2021’de Star Coll NFT sürümü için erken kayıtlar açılıyor. Her Star Coll NFT’si, dünyanın en iyi özel Star Wars koleksiyonlarından fiziksel bir ürünle desteklenecek.

Star Coll NFT sahibinin adı ve bilgileri, sahibi anonim kalmak istemediği sürece özel bir kaynakta ve fiziksel gezici Star Wars temalı sergide gösterilecek.

Star Coll NFT koleksiyon sahiplerine bu sergilere ömür boyu ücretsiz giriş hakkı verilecek.

İlginizi çekebilir: NFT Piyasası Web Trafiği Patlama Yaşıyor

star wars, 4 May, 4 Mayıs, kripto, NFT

Odak noktası dijital koleksiyon parçalarının güvenliği

QAN platform CTO’su Johann Polecsak, firmasının dijital koleksiyon ticaretine yaklaşımının benzersiz özelliğini, bu sürecin güvenliğine odaklanarak vurguluyor:

“NFT güvenliği günümüzde ihmal edilen bir konudur. Kimse siber güvenlik sorunları ve NFT ekosisteminin arkasındaki acı noktalarından bahsetmiyor. Binlerce dolara satılan NFT’lerin kaynak dosyaları bilgisayar korsanları tarafından kolaylıkla mem olarak değiştirilebilir. StarColl NFT’ler, meta verilerin ve sahiplik bilgilerinin depolandığı Kuantuma dayanıklı QAN blok zinciri ile güvence altına alınacaktır.”

QAN blockchain platformu hem meta verileri hem de Star Coll tokenli nesnelerin sahipliğini koruyacak.

Ayrıca QANplatform, merkezi olmayan finansal protokoller (DeFi) dahil olmak üzere merkezi olmayan uygulamalar için zengin ve güçlü bir araç seti sağlıyor. Ekibine göre, dApps dağıtım süreci AWS veya Linode gibi merkezi ortamlarda olduğu kadar kolay.

(Visited 96 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 22,928.14 3.83%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,680.43 5.10%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.510583 3.76%
solana
Solana (SOL) $ 39.53 6.88%
xrp
XRP (XRP) $ 0.36232 3.89%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 8.64 5.41%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.06815 7.12%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000012 2.23%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 27.37 3.59%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 8.37 3.04%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 8.40 4.30%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 58.42 6.33%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.339907 16.91%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.880471 4.45%
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 5.43 0.08%