Pazartesi, Şubat 26, 2024
Ana SayfaEthereum (ETH Coin) HaberleriStake Edilen Ethereum (ETH) Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı!

Stake Edilen Ethereum (ETH) Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı!

Stake Edilen Ethereum (ETH) Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Staking, kripto para sahiplerinin belirli bir süre boyunca varlıklarını kilitlemelerine izin veren bir süreçtir. Kullanıcılar bu durumdan kazanç sağladıkça kripto alanında istenilen süreçlerden biri haline geldi. Ödül kazanmanın yanı sıra staking, blok zincirindeki işlemleri doğrulamak için güvenilir bir yol sağlar.

Proof-of-Stake (PoS) konsensüs mekanizması, kripto sektöründe Proof-of-Work’ten (PoW) daha fazla kabul görmektedir. Bunun nedeni madencilikle çalışan PoW’un daha fazla enerji tüketmesidir.

Ethereum daha önce bir PoW blok zinciri olarak geliştirildi. Ancak, “The Merge” ile PoS’a geçiş yapmayı planlıyor. Farklı aşamaları olan süreç, birleşme tarihi yaklaştıkça neredeyse tamamlanmak üzere. Hedef 15 Eylül ve sonunda Ethereum ana ağını ve Beacon Zincirini birleştirecek.

Geçişin tamamlanmasından önce, Ethereum ekibi bir PoS konsensüs mekanizması ile çalışan Beacon Chain’i geliştirdi. Zincir, kullanıcıların işlemlerin doğrulanması için sorunsuz bir şekilde ETH’yi stake etmelerine olanak tanır.

Ethereum Stake Oranı Artmaya Devam Ediyor

Güncelleme tarihi yaklaştıkça, ETH 2.0 stake sözleşmesinde stake edilen ETH sayısı artmaya devam ediyor. Ethereum, değerinde hafif bir düşüş yaşasa da, stake edilen token miktarı yükselmeye devam etti.

Dune Analysis verilerine göre stake sözleşmesi 13,2 milyonun üzerinde stake edilmiş ETH’ye sahip. Ancak, benzersiz adres sayısı 80.000’in altında. Bu nedenle veriler, stake edilen ETH’nin sayısı açısından tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığını gösteriyor.

Ayrıca, tahmini dolar değeri neredeyse 24 milyar dolara yükseldi.

(Visited 44 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  Ünlü analist: Bitcoin ve Ethereum'da son büyük fırsat!

Google Haberler

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz