Salı, Haziran 6, 2023
Ana SayfaAltcoin HaberleriYeni bir depeg olayı mı? Stake edilen Eter ve ETH sapma işaretleri...

Yeni bir depeg olayı mı? Stake edilen Eter ve ETH sapma işaretleri gösteriyor

Kaldıraç kullanıcılarının tasfiye riski altında olabileceği konusunda uyaran Lido, kullanıcılara yeni Curve havuzuna likidite sağlamaları için teşvikler sunacağını açıkladı.

Stake Edilen Eter ve ETH sapma işaretleri gösteriyor

Lido staking protokolü Lido, eter (ETH) ve stETH (Lido’da stake edilen etheri temsil eden bir token) arasındaki swap oranının, piyasadaki türbülansın ortasında bire bir sabitinden saptığı (depeg) konusunda uyardı.

Lido stake edilen tokenin ETH’ye karşı sabitinden saptığını bildirdi

Lido protokolü bu sabahki bir tweet’te stETH’nin ana Curve havuzunda ETH’ye karşı yüzde 4,2 ucuza işlem gördüğünü bildirdi.

Protokol, uzun vadeli stETH sahipleri ve likidite sağlayıcılarının risk altında olmadığını, ancak stETH’deki kaldıraçlı pozisyonların risk altında bulunduğunu belirttti.

Örneğin Aave aracılığıyla kaldıraçlı bir pozisyonunuz varsa, tasfiye riski altında olabilirsiniz. Ekstra teminat ekleyerek, sağlıksız kaldıraçlı pozisyonları acilen riskini kapatmalısınız.

ETH, yazım esnasında 2.061 dolar civarındayken, stETH 2.008 dolar civarında işlem görüyor.

Lido dün, stETH ve ETH arasındaki sabit etrafındaki likiditeyi iyileştirmek için ek bir Curve havuzu çıkarttığını açıkladı. Havuz, bir milyon Lido DAO tokeni (LDO) tutarında ek teşvikler sunuyor.

LDO, son 24 saat içinde yaklaşık yüzde 11 artışla 1,49 dolardan işlem görüyor.

Lido, 10 Mayıs’taki bir blog yazısında şöyle belirtmişti:

Tasfiye (likidasyon) olması halinde, borcu kapatmak için teminat satılır. Piyasada devamlı yeterli likiditeyi sağlamak için toplu göstergeler kullanarak likidite yeterlilik analizi yapıyoruz.

Bugün, Terra ağının ikinci kez yeniden başlamasının ardından Lido, kullanıcıların, Terra’nın Anchor protokolünde stETH’nin bir temsili olan BETH’yi Ethereum’a köprüleyebileceğini duyurdu

Sahipler Anchor’dan çıkıp stETH’yi geri alırken, fiat para birimine çevirmek istiyorlarsa, önce stETH’yi ETH için satmaları gerekir.

İlginizi çekebilir:  Binance davası kripto para yatırımcılarını tedirgin etti

Curve’de swap edilen BETH’nin çoğu, Anchor’da teminatsız duruma gelip iskontolu olarak alınan kredilerin tasfiyesinden kaynaklanıyor.

(Visited 580 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz