Ana SayfaKripto Para HaberleriStabilcoinlerin büyüyen piyasa değerleri ne anlatıyor?

Stabilcoinlerin büyüyen piyasa değerleri ne anlatıyor?

Stabilcoinlerin büyüyen piyasa değerleri ne anlatıyor?

Tether (USDT), Circle (USDC), DAI ve diğer stabilcoinlerin piyasa değeri geçtiğimiz hafta boyunca önemli bir artış gösterdi. Santiment’e göre, bu artış, Bitcoin (BTC) fiyatındaki yükselişle birlikte önemli bir etkiye sahipti.

Santiment’e göre, zincir üstü analiz platformu büyümenin daha geniş bir kitlenin satın alma gücünde artış anlamına geldiğini açıkladı. Ancak, balinaların stabilcoin akümülasyonlarının piyasaya henüz yansımadığına da dikkat çekildi.

Santiment, Bitcoin’in fiyatının 30.000 doların üzerine çıkabileceğini belirtti, ancak bu yalnızca büyük yatırımcıların güçlerini kullanmaya başladığı durumda mümkün olabilir.

Zincir içi veriler, şu anda balinaların toplam stabilcoin arzının yaklaşık %50’sini ellerinde tuttuğunu gösteriyor. Ancak bu pazar payındaki artış, Bitcoin’in 30.000 dolar seviyesindeki olası destek seviyesi hakkındaki belirsizlikleri gidermek için gereken bir itici güç olabilir.

Stabilcoinlerin büyüyen piyasa değerleri ne anlatıyor?
Kaynak: Glassnode

Stabilcoin Arz Oranı (SSR), son zamanlarda artış gösterdi ve bu metrik, Bitcoin’in arzı ile BTC cinsinden belirtilen stabilcoin arzı arasındaki oranı ölçüyor. Bu hesaplama, BTC ve USD arasındaki arz ve talep dinamiklerini yansıtmak için kullanılıyor. Şu anda SSR, Bollinger bantlarının 4,88 üst sınırı ile 3,97 alt sınırı arasında bulunan 4,78 seviyesinde bulunuyor.

Bitcoin’de volatilite

Bununla birlikte, Bitcoin’in 30 günlük Piyasa Değerinin Gerçekleşen Değere (MVRV) oranı yazının yazıldığı sırada %7,25 idi. MVRV oranı, bir varlığın piyasa değerinin gerçekleşen değere bölünmesiyle hesaplanıyor. Yatırımcılar, bu oranları karşılaştırarak bir varlığın gerçek değerinin ne kadar olduğu veya aşırı değerli olup olmadığı konusunda fikir sahibi olabilirler.

İlginizi çekebilir:  FSB: Kripto dünyasında çıkar çatışmaları tehdit yaratıyor

Bu metrik, Bitcoin’in son zamanlardaki performansının sahiplerine iyi kazançlar sağladığını gösteriyor. Ancak, özellikle BTC fiyatının ne kadar süredir 30.000 doların altında kaldığını düşünürsek, piyasanın hala oldukça volatil olduğu görüşü hakim olabilir.

Stabilcoinlerin büyüyen piyasa değerleri ne anlatıyor?
Kaynak: Santiment
(Visited 12 times, 1 visits today)

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz