Cumartesi, Aralık 9, 2023
Ana SayfaBlockchain HaberleriStabilcoin transferleri için tercih edilen blockchain açıklandı

Stabilcoin transferleri için tercih edilen blockchain açıklandı

Stabilcoin transferleri için tercih edilen blockchain açıklandı

Dünya genelinde diğer ağlara kıyasla daha az tercih edilen blockchainlerden biri olmasına rağmen, Tron (TRX), USDT (Tether) işlemleri söz konusu olduğunda önemli bir popülarite kazanıyor.

Google Trends verilerine göre, Tron USDT’ye olan küresel ilginin, Ethereum USDT’ye olan ilgiyle karşılaştırılabilir seviyede olduğunu gösteriyor.

Bu eğilim, 35 milyar doların üzerinde varlığa sahip Jersey merkezli Brevan Howard hedge fonu tarafından yayınlanan “Stablecoinlerin Amansız Yükselişi” başlıklı bir rapor ile de destekleniyor. Rapora göre, Ocak ile Ağustos 2023 arasında Tron, toplam hacmin %35’ini, işlemlerin %37’sini ve aktif stabilcoin adreslerinin %49’unu oluşturdu.

Rapor ayrıca benzer bir şekilde, Ethereum (ETH) dahil diğer blok zincirlerin, Tron’un yanı sıra Avalanche (AVAX) ve Polygon (MATIC) gibi alternatif blok zincirler lehine stabilcoin aktivitesinde düşüş yaşadığını belirtti.

Stabilcoin transferleri için tercih edilen blockchain açıklandı
Kaynak: Google Trends

Google Trends verilerine göre Tron‘un büyümesi ve Ethereum üzerindeki üstünlüğü, özellikle birçok gelişmekte olan pazardaki etkinliklerden kaynaklanıyor.

Örnek olarak, İran, Rusya ve Ukrayna gibi ülkelerde özel bir ilgi çekiyor. Ayrıca, son 365 gün içinde Hollanda ve Avustralya gibi ülkelerde de belirgin bir şekilde daha popüler hale geldi. Buna karşılık, Ethereum ABD’de hala önde geliyor.

Rapor, Tron’un Latin Amerika’da da giderek daha fazla popülerlik kazandığı belirtti. Örnek olarak, Arjantin’deki kaynaklar, stabilcoin işlemlerinin %95’inin Tron kullanılarak gerçekleştirildiğini ifade etti. Ayrıca, bu trendin arkasındaki itici gücün, düşük işlem maliyetleri ve yüksek hızlar gibi faktörler olduğuna inanılıyor.

Stabilcoin transferleri için tercih edilen blockchain açıklandı
Kaynak: Google Trends
(Visited 42 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz