Cumartesi, Aralık 9, 2023
Ana SayfaBitcoin (BTC Coin) HaberleriSpot Bitcoin ETF'i Wall Street'in büyük oyuncularını çekebilir

Spot Bitcoin ETF’i Wall Street’in büyük oyuncularını çekebilir

Spot Bitcoin ETF'si Wall Street'in büyük oyuncularını çekebilir

InvestAnswers’ın sunucusu, spot Bitcoin ETF onayının Wall Street’in büyük oyuncularından önemli miktarda para girişine neden olacağına inanıyor.

Analist, 447.000 YouTube abonesine, Fidelity Investments, Charles Schwab, Citadel, Deutsche Bank, BlackRock, Nomura ve Franklin Templeton gibi yatırım devlerinin toplamda 25,22 trilyon dolarlık varlığa sahip olduğunu ifade etti.

Spot Bitcoin ETF'si Wall Street'in büyük oyuncularını çekebilir
Kaynak: InvestAnwers

Analiste göre, bu yedi Wall Street şirketi, Nisan 2024’teki Bitcoin halvinginden sonraki ilk yılda yönetimindeki varlıkların sadece %0,5’ini spot Bitcoin ETF’lerine yatırırsa, önde gelen kripto varlığının mevcut seviyelerden yaklaşık olarak %3.219 oranında bir artış yaşaması mümkün olabilir.

“Wall Street devleri, varlıklarının %0,5’ini bu amaç için ayırırlarsa, birçok insan bu işin oldukça kolay olacağını düşünüyor. Özellikle emeklilik fonları gibi, alpha (üstün getiri) oluşturma gereksinimi olan veya benzeri bağlantılara sahip emeklilik fonları gibi. Aksi takdirde rekabetin gerisine düşebilirler.”

Bu varsayım, yönetim altındaki varlıkların Nisan 2024’ten itibaren Bitcoin ETF’lerine ilk yıl için %0,5’lik bir pay ayırdığını varsayıyor. Eğer bu sadece ilk yıl için geçerliyse, talep Bitcoin’in fiyatını Nisan 2028’e kadar yükseltebilir.

Ayrıca, %0,5 tahsisin ilk yılda gerçekleştiğini ve ikinci yılda da %0,5 daha tahsis edildiğini varsayarsak, bu bizi Nisan 2028’de Bitcoin’i 920.000 dolarlık bir fiyata götürebilir.

(Visited 10 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  VanEck Bitcoin ETF başvurusunda güncelleme yaptı

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz