Cumartesi, Aralık 9, 2023
Ana SayfaBitcoin (BTC Coin) HaberleriSpot Bitcoin ETF onaylanırsa piyasaya yeni nakit akışı olacak

Spot Bitcoin ETF onaylanırsa piyasaya yeni nakit akışı olacak

Spot Bitcoin ETF onaylanırsa piyasaya yeni nakit akışı olacak

Ernst & Young’ın (EY) küresel blockchain lideri Paul Brody’ye göre, SEC’in spot Bitcoin ETF’i onaylanması, kurumların kripto para piyasasına yönelik bir ilginin artmasına neden olabilir.

CNBC’ye konuşan Brody, spot Bitcoin ETF benimsenmesi durumunda kripto para piyasasının büyük fayda sağlayacağını söyledi. Özellikle, piyasa kurumsal yatırımcılardan büyük bir nakit akışına tanık olabilir.

2023 yılın önemli bir bölümünde, kripto para endüstrisi büyük ölçüde ABD’deki spot Bitcoin ETF sorununa odaklandı. Pek çok uzman, spot Bitcoin ETF’nin şu anda 2024 Halving etkinliği ile birlikte Bitcoin için büyümeyi tetikleyebilecek tek “anahtar” olduğuna inanıyor.

Fidelity ve BlackRock gibi büyük varlık yönetimi şirketlerinin Bitcoin ETF başvurularından yola çıkarak, spot Bitcoin ETF’nin onaylanması çok yakın zamanda gerçekleşecek

Birçok kaynak, “onayın muhtemelen yıl sonuna kadar gerçekleşeceğini” söylediğinden, onay beklentileri son günlerde önemli ölçüde arttı.

Mike Novogratz’dan Coinbase’e kadar birçok kişi, bu yılın sonlarında bir Bitcoin ETF’nin piyasaya sürüleceğini tahmin ediyor. Son zamanlarda EY blockchain lideri Paul Brody, Bitcoin ETF’nin onaylanmasının kurumların yatırım sermayesini artıracağını belirtti.

“Başka herhangi bir kurumsal fon, bir ETF veya uygun şekilde yönetilen başka bir faaliyet olmadığı sürece buraya gelmez. Bitcoin satın alan insanlara bakarsanız, onu bir varlık olarak satın alıyorlar. Bunu bir ödeme aracı görmüyorlar. Ethereum’u satın alan insanlar, onu ticari işlemler ve DeFi hizmetleri için bir bilgi işlem platformu olarak satın alıyor.”

Brody, tamamen düzenlenmiş bir spot Bitcoin ETF’nin piyasaya sürülmesinin, kurumsal yatırımcıların BTC’ye olan bakış açısını değiştireceğini vurguladı. Grayscale ve BlackRock gibi yatırım firmalarının bu varlığı kabul etmesi, spot Bitcoin ETF’nin SEC tarafından muhtemelen onaylanacağını göstermeye başladı.

(Visited 13 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz