Ana SayfaBitcoin (BTC Coin) HaberleriCryptoQuant: Spot Bitcoin ETF onayı BTC fiyatını 2 kat artırabilir

CryptoQuant: Spot Bitcoin ETF onayı BTC fiyatını 2 kat artırabilir

CryptoQuant: Spot Bitcoin ETF onayı BTC fiyatını 2 kat artırabilir

Zincir üstü veri sağlayıcısı CryptoQuant, SEC tarafından spot Bitcoin ETF onaylanması durumunda, BTC fiyatının devasa bir yükseliş yaşayacağını öngörüyor.

CryptoQuant’ın yeni bir raporunda, Wall Street firmalarının spot Bitcoin ETF çıkarabilmek için başvuruda bulunmaları halinde, yönetim altındaki varlıklarının bir kısmını (AUM) BTC piyasasına tahsis etmeleri durumunda, milyarlarca doların Bitcoin piyasasına gireceği ve bunun sonucunda Bitcoin fiyatının iki katından fazla artabileceği ifade edildi.

Spot Bitcoin ETF’lerini oluşturmak isteyen finans devleri arasında BlackRock, VanEck ve Fidelity Investments gibi şirketler yer alıyor.

“ETF’ler onaylandığında, Bitcoin pazarına yaklaşık 155 milyar dolar akış olacağını öngörebiliriz. Bu şirketlerin yönetilen varlıklarının toplamı yaklaşık 15,6 trilyon dolar civarında. Eğer AUM’larının sadece %1’ini Bitcoin ETF’lerine yatırırlarsa, Bitcoin pazarına girecek toplam ABD doları miktarı yaklaşık 155 milyar dolar olabilir…

Yukarıda hesaplanan Bitcoin piyasa değerindeki artış, mevcut seviyeden %82 ila %165 arasında artış göstereceğini ve bu taze para girişleri sonucunda Bitcoin fiyatının 50.000 ile 73.000 dolar arasına çıkabileceğini ima ediyor.

(Visited 16 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  Adam Back’ten Cardano'nun kurucusuna Bitcoin dersi

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz