Perşembe, Ağustos 18, 2022
Ana SayfaEditörün SeçimleriSPK: Blok zincirine, kripto paralar gibi olumsuz bakmıyoruz!

SPK: Blok zincirine, kripto paralar gibi olumsuz bakmıyoruz!

SPK: Blok zincirine, kripto paralar gibi olumsuz bakmıyoruz!

SPK Başkan Yardımcısı Ali İhsan Güngör, bir sertifika programında yaptığı konuşmada SPK’nın blok zinciri ve kripto paralar hakkındaki bakış açıları hakkında açıklamalarda bulundu.

Sermaye Piyasası Kurulu Başkan Yardımcısı Güngör, özellikle proaktif bir çalışma sergileyerek düzenleme yapmaya çalıştıklarını ve blok zincirine yönelik herhangi bir kısıtlama planlamadıklarını ifade etti.

Güngör ayrıca, kripto para yatırımcılarının ilgilendikleri şeyin fiyat hareketliliği tarafı olduğunu söylüyor.

SPK, blok zinciri teknolojisine olumlu bakıyor

Güngör, blok zinciri teknolojisinin faydalı olduğunu ve bunu kripto paralardan ayrı bir şekilde değerlendirdiklerini aktararak şu ifadelere yer verdi:

Blok zinciri teknolojisi üzerinden kripto varlıklar üretiliyor. Biz ilk aşamada blok zinciri ve kripto varlıkları ayrı düşünüyoruz. Yapılacak düzenlemelerde bu teknolojinin gelecekte çok etkili olacağını ve bu nedenle hayatın her alanında kullanımıyla ilgili bir kısıtlama olmaması gerektiğini düşünüyoruz. Bu teknolojiyi sadece finansal bir ürün olarak görmediğimizi belirtmekte fayda var.

 

Kripto varlıklarla ilgili söyleyeceğim olumsuz şeylerin blok zinciri teknolojisiyle bağdaştırılmasın, bu teknolojiyle ilgili olumsuz bir izlenim varmış gibi algılanmasın lütfen.

Yatırımcılar blok zincirinin ne olduğunu bilmiyor

Öte yandan Güngör, sektörde blok zinciri teknolojisiyle ilgi bilgi yetersizliğinin olduğunu söyledi:

Kripto varlıklar, blok zincirinden ayrı düşünülemez. Ne yazık ki ülkemizde kripto sektörüne yatırım yapan kişilerin yüzde 99,9’u blok zinciri hakkında net bir bilgiye sahip değil. Bu kişilerin yatırım yapma nedenleri kripto varlıkların fiyat hareketliliğidir. 

 

Biz 2017 yılından beri kripto sektörünü takip ediyoruz. Ve bu nedenle yapacağımız düzenlemeler de evrensel boyutta olacak. 

Bununla birlikte Ali İhsan Güngör, Türkiye’de kripto sektöründe 7 milyona yakın yatırımcının olduğunu ve her dört kişiden üçünün de başka bir yerde hesabı bulunduğunu belirterek, Türkiye’deki platformlarda bulunan bakiyenin dünyanın binde ikisi civarında olduğunu aktardı.

(Visited 64 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Seren Barlakhttp://wwww.trendkoin.com
Adnan Menderes Üniversitesi mezunu olan Seren Barlak, 3 yıl çeşitli platformlarda content writer ve rewriter olarak çalışmış ayrıca çevirmenlik ve içerik editörlüğü görevlerinde de bulunmuştur. Uzun bir süredir kripto para sektörü ile ilgilenen Barlak, blockchain, gaming ve yurtdışı platformlarda yayınlanan diziler hakkında inceleme yazıları yazmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 23,568.31 0.45%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,875.88 0.53%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.54196 0.13%
solana
Solana (SOL) $ 41.49 1.18%
xrp
XRP (XRP) $ 0.378578 0.84%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 8.55 0.14%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.081679 1.94%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000015 8.04%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 26.18 1.88%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 8.21 0.71%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 8.14 0.17%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 61.45 0.30%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.347494 0.50%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.90651 0.87%
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 5.15 0.63%