Cumartesi, Aralık 9, 2023
Ana SayfaNFT HaberleriSpaceCatch token ekonomisini geliştirerek kârlılığı artırmayı hedefliyor

SpaceCatch token ekonomisini geliştirerek kârlılığı artırmayı hedefliyor

Sponsorlu Makale

SpaceCatch token ekonomisini geliştirerek kârlılığı artırmayı hedefliyor

GameFi sektörü, yüzlerce projeyle birlikte gelişiyor. Her biri şaşırtıcı özelliklerle birlikte gelen GameFi, bazen oynanış şekli, takip ettikleri modeller ve kullanıcılarını ödüllendirme biçimleriyle dikkat çekmeye devam ediyor. Bunun en iyi örneği ise kullanıcıları uzatlı benzeri yaratıklar tarafından istila edilen dünyaya davet etmeye istekli bir ekip tarafından geliştirilen P2E ve M2E AR oyunu olan SpaceCatch’tir!

SpaceCatch, oynanış şekli itibarıyla oyuncuların masa başından ayrılmasını imkansız hale getiriyor. Dikkat çekici hikayesi ve evrenin sunduğu çeşitli imgeler nedeniyle kullanıcıları her caman daha fazlasını keşfetmeye teşvik ediyor. Çok sayıda karakterin mevcut bulunduğu oyunda oyuncular savaşçılarını seçebildiği gibi onları keşfedebilir, güçlerini birleştirebilir ve zaferlerini garantilemek adına yeni güçler de ekleyebilirler.

AR gibi çeşitli ileri teknolojiyi kullanan SpaceCatch piyasanın en iyi blockchain oyunlarından biri olmayı hedeflediği gibi, kurdumu topluluk sayesinde de bunu başarma potansiyeline sahip bir proje olarak öne çıkıyor.

SpaceCatch P2E ve M2E modeliyle oluşturuldu

SpaceCatch, P2E (Play-to-Earn) ve M2E (Move-to-Earn) modelleri baz alınarak oluşturulmuş bir oyundur. Bu modeldeki oyunlar, kullanıcıların çeşitli dijital varlıkları ve diğer ödül türlerini kazanmak için oynayacağı veya hareket edebileceği anlamına gelir.

P2E oyun modunda oyuncular, uzaylılarla savaşlarda rekabet etmek zorundadır. Şu anda SpaceCatch’in 2 tür dövüşü vardır ve bunlar, yakın dövüş ile uzun mesafeli dövüştür. Bunlardan birini oynarken, kullanıcı uzaylıları özelleştirerek daha hızlı kazanabilir ve başka bir savaşa geçebilir. Bu sayede oyuncular kazançlarını en üst düzeye çıkarabilir ve SpaceCatch dünyasını daha da fazla keşfedebilirler.

spacecatch Ayrıca SpaceCatch ekibi, oyuncuların oyunu keşfetmesi için başka bir yöntem daha geliştirdi. Şirket, kullanıcıların hareket edebilmesi ve bunu yaparak ödüller kazanabilmesi için oyuna bir M2E modeli entegre etti. Bu da yalnızca hareket ederek bile kazanç sağlanabileceği anlamına geliyor.

SpaceCatch’te yalnızca yürüyerek, koşarak, dans ederek veya başka herhangi bir aktivite gerçekleştirerek ödüller kazanabilirsiniz. Bu şekilde ödül olarak NFT’ler (Fungible Olmayan Tokenlar) kazanabilirsiniz. Daha sonra uzaylılarınıza güçler ekleyebilir veya oyun içi varlıklar satın alarak oyun deneyiminizi geliştirmek için kullanabilirsiniz. Ayrıca NFT’lerinizi çeşitli kullanıcılarla takas edebilir veya satabilirsiniz.

CATCH token ve özellikleri

CATCH, SpaceCatch’in yerel token’ıdır. Token’ın maksimum arzı 100 milyon adettir ve deflasyonist bir modeli takip etmektedir. Ekibin yatırımcılarına kazandırma amacı da SpaceCatch oyuncularının aldıkları token’lardan kâr elde etmesiyle gerçekleşmiş oldu. Oyuncularına token’lardan kazandıran proje ise bu nedenle her geçen gün popülerleşmeye devam ediyor.

Öte yandan CATCH token arzının neredeyse yarısı halka açık satışlara yönelik olacak. Bu da token’ın tüm SpaceCatch topluluğu tarafından erişilebilir olmasını sağlayacak. Kısacacı CATCH’in tokenomikleri, HODL stratejisine odaklananlar için token’ı iyi bir seçenek haline getiriyor.

Sürükleyici bir AR deneyimi

Hiçbir şey ileri teknolojilere dayalı olarak geliştirilen oyunlarla karşılaştırılamaz. SpaceCatch da bunlardan biri olarak blockchain tabanlı bir oyundur ve yüksek düzeyde güvenlik, gizlilik, emniyet ve merkeziyetsizlik gibi temel özellikler sunar.

Oyun hareket modundayken, yani M2E modundayken, SpaceCatch evreninin çevrenize entegre olduğunu görebilirsiniz. AR teknolojisi sayesinde uzaylılar gibi çeşitli oyun unsurları, ziyaret ettiğiniz yerlere sorunsuz bir şekilde entegre edilecek. Yani parktaysanız ağaçların arasında karakterleri göreceksiniz, bir alışveriş merkezinde yürürseniz en sevdiğiniz mağazanın önünde bir uzaylının oturduğunu fark edebileceksiniz.

spacecatch2

Topluluğun gücü!

Konu bir kripto projesini popüler hale getirmek olduğunda topluluğun ne kadar önemli olduğunu hepimiz biliyoruz. Yeni başlayan projelerin, tanıtılması adına bazı istekli erken kullanıcılara ihtiyacı vardır. SpaceCatch de oyunun sunduğu her şeyi deneyimlemeye hazır, aktif kullanıcılardan oluşan bir topluluğa sahip olduğu için en şanslı projelerden biri.

SpaceCatch, Telegram ve Discord kanallarının da her geçen gün büyümesiyle Twitter’da 100.000’e yakın üyeden oluşan bir topluluk oluşturmayı başardı. Özel bir etkinlik veya teklif duyursa duyuru yapan ekibi yalnız bırakmayan topluluk üyeleri, oyunu desteklemek için her zaman orada oluyor. Bu da SpaceCatch’i şaşırtıcı bir şekilde harekete geçirebiliyor.

SpaceCatch ve özellikleri hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız ekibin bilgileri sürekli güncellediği resmi web sitesine göz atabilirsiniz. Ayrıca SpaceCatch’i Twitter, Telegram, Discord, Instagram, YouTube, Medium ve CoinMarketCap üzerinden takip edebilirsiniz.

*** Herhangi bir projeye yatırım yapmadan önce gereken araştırmaları yaptığınızdan emin olun. Kripto paralar riskli enstrümanlar olduğundan varlıklarınızı kaybetmenize neden olabileceği gibi sorumluluk tamamen yatırımcıya aittir.

(Visited 35 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Hayrunisa Bayar
Ege Üniversitesi Basım ve Yayım Teknolojileri bölümü öğrencisi olan Hayrunisa Bayar 5 yıldır metin yazarlığı işiyle ilgilenmektedir. Birden fazla haber sitesinde makale, çeviri ve seo odaklı içerikler üreterek, editör olarak görev alan Bayar, son birkaç yıldır kripto para sektöründeki gelişmeleri yakından takip etmeye başlamıştır. Blokchain teknolojisi kendisinin özel ilgi alanları arasındadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz