Çarşamba, Mart 22, 2023
Ana SayfaKripto Para HaberleriSosyal dinleme için 4 kripto uygulaması! Traderların pusulaları

Sosyal dinleme için 4 kripto uygulaması! Traderların pusulaları

Kripto sosyal dinleme uygulamaları, tüketicilerin iletişimlerini analiz ederek kripto pazarları hakkında veri sağlarlar.

Sosyal dinleme için 4 kripto uygulaması! Traderların pusulaları

Sosyal medya, meme’ler ve internet viralleri üzerinde gelişen kripto pazarlarında, sosyal dinleme kripto uygulamaları, yatırımcıların bilinçli kararlar vermeleri için ek bir araç olarak ortaya çıkmıştır.

Sosyal dinlemeye yönelik en popüler dört kripto uygulamasını makalemizde bulabilirsiniz.

 

Popüler kripto uygulamaları

Anahtar kelime ve katılım gibi faktörleri kullanarak tokenleri, konuları ve eğilimleri gösterirler ki, sosyal medya duyarlılığının varlığın fiyat hareketini nasıl yönlendirdiği hakkında fikirler verebilirler. Ek olarak, potansiyel fırsatların keşfedilmesine yardımcı olabilirler.

Santiment

Santiment, kripto ağları, kalabalık duyarlılığı ve katılımcı davranışı hakkında veriye dayalı bilgiler sağlayan bir uygulamadır.

İki ücretli ana hizmeti bulunur:

Sanbase, piyasa davranış ve gelişmelerini gerçek zamanlı olarak izleyen bir araçtır. Zincir içi sosyal ve gelişim metrikleri sağlar, özel tablo şablonları ve pazar hakkında günlük bilgiler sunar.

SanAPI, 2.000’den fazla tokenin zincir içi, sosyal, fiyatlandırma ve diğer bilgilere tek yerden erişim sağlamak üzere trading platformlarına entegre edilebilen bir uygulama arabirimidir (API). 

Cryptomood

Cryptomood, kripto duyarlılığı sinyallerini izleyerek uygun kararlar verilmesine yardımcı olur. Uygulama, sosyal medya ağları, haber toplayıcıları ve bloglar dahil olmak üzere çeşitli kaynaklardan gelen trend haber ve duyumları toplar. Ayrıca, trend olan konularla ilgili düzenli raporlar sunar.

50.000’den fazla kaynağıyla kripto varlıklar hakkında bilgi verir. Araç ücretli olup, yalnızca Bitcoin (BTC) verilerini sağlayan sürümü ücretsizdir.

LunarCrush

LunarCrush, çeşitli sosyal kanallardan gelen veriler hakkında fikir veren bir sosyal zeka platformudur.

Araç, sosyal medyada 2.000’den fazla coin, influencer, borsa ve daha fazlası hakkında bilgi toplar. Daha sonra bu bilgileri, seçilen kriptonun piyasada algılanmasını ve performansını yorumlarda kullanabilecek veriye çevirir.

İlginizi çekebilir:  Bir sonraki Bitcoin halving yaklaşıyor: İşte beklentiler

Analiz günlük yapılır ve iki çeşit puanlama yapılır:

Galaxy Skoru, kripto fiyat hareketlerinin anlaşılmasına yardımcı olur.

AltRank ise piyasa hacmi, sosyal hacim, Bitcoin’e karşı yüzde değişim ve sosyal skora bakar.

Araç, ihtiyaçlara ve uzmanlık seviyelerine göre ücretsiz veya ücretli aboneliklerle kullanılabiliyor.

Augmento

Augmento, kriptoyla ilgili eğilimlerin tespiti ve piyasa duyarlılığının analizi için yapay zekayı kullanır.

Twitter, Reddit ve BitcoinTalk forumunda kripto ile ilgili konuşmalardan devamlı veri toplar. Daha sonra veriyi 93 adet duygu ve konuya göre analiz eder. Geriye dönük test için uygun veri akışı sağlar.

Duygular, bir varlığın nasıl performans gösterdiğini belirlemek için bir dizi duygunun analizine dayanan Augmento aracı için büyük bir itici güçtür.

Augmento’nun üç planı bulunuyor: Analyst Alpha, Quant Alpha ve Full Alpha. Her biri de ücretlidir.

Sonuç

Tanıtılan her bir kripto uygulaması, piyasa duyarlılığı hakkında fikir edinilmesine yardımcı olabilir. Fakat bir varlığın fiyatının nereye gideceğini kesin olarak tahmin eden tek başına kullanılabilecek çözümler değildirler.

İlginizi çekebilir: Dogecoin milyoneri, bir sonraki memecoin seçimini açıkladı

(Visited 108 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haber Entel