Pazar, Aralık 4, 2022
Ana SayfaAltcoin HaberleriSon dakika: Smooth Love Potion (SLP) neden yükseldi? 7 Şubat 2022 SLP...

Son dakika: Smooth Love Potion (SLP) neden yükseldi? 7 Şubat 2022 SLP neden yükseliyor?

Axie Infinity’nin, oyunun ekonomisinde ayarlama yapmasıyla, AXS ve SLP fiyatları yükseliyor

Son dakika: Smooth Love Potion (SLP) neden yükseldi? 7 Şubat 2022 SLP neden yükseliyor?

Popüler mobil oyun Axie Infinity (AXS) gelecek 20. sezonu için ekonomik ayarlamalar yaptı ve ödül olarak verilen Smooth Love Potion (SLP) tokenlerinin günlük basımını büyük miktarda azalttı.

Oyun öncelikle, ekosistemde oluşturulan tüm SLP’nin yüzde 40’ını ve yüzde 14’ünü oluşturan adventure modunu ve günlük görev ödüllerini kaldırdı. Bu sayede, tokenlerin günlük ihracı yaklaşık yüzde 54 azalacak.

Tokende enflasyon son zamanlarda oldukça yüksekti. Nitekim, kriptonun yıl boyunca düşük fiyat performansının nedeni, bir günde yetiştirme yoluyla yakılandan yaklaşık 4 kat daha fazla token basılmasıydı.

Smooth Love Potion (SLP) yükselişte

Haberleri müteakiben SLP ve AXS tokenleri yükselişe geçti. Pazartesi sabahı sırasıyla yüzde 25,6 ve yüzde 9 yükseldiler. CoinMarketCap’e göre her iki kripto para da geçen hafta yaklaşık yüzde 35 arttı. SLP yazım esnasında 0.0138 dolar ve AXS 68,76 dolardan işlem görüyor. 

Axie Infinity oyunun ekonomisi

Axie Infinity, ekonomisini dengelemek ve zararlardan kaçınmak için ayarlamanın gerekli olduğunu bildirdi.

Axie ekonomisi katı ve kararlı bir aksiyon gerektiriyor, aksi takdirde tam ve kalıcı bir ekonomik çöküş riskiyle karşı karşıya kalırız.

Bu değişikliklere rağmen, oyuncuya karşı oyuncu (PVP) modu, yakılan SLP’lerin yaklaşık iki katını üretecek. Bunun üstesinden gelmek için oyun, arena ödüllerini de ayarlayacak ve birtakım eğlenceli yakım mekanizmaları ve ekonomik düşüşler getirecek.

altcoin

Platform bunun dışında AXS skor tablosunu oldukça genişletti. Sezon 19’da skor tablosunda bulunan  ilk 1.000 oyuncu için 3.000 AXS dağıtırken, AXS 117.676’yı Sezon 20’ye ayırdı ve lider panosu slotlarının adedini 300.000’e çıkardı. Axie oyun platformu şöyle açıkladı:

Basitçe söylemek gerekirse, büyümeye ve milyonlarca kişiyi işe almaya öncelik verdik. Bu olmasaydı, birkaç bin oyuncuyla küçük, niş bir oyun olarak kalacaktık. Hedefimiz bir milyardan fazla oyuncuyu Web3’e katmak ve interneti sonsuza değin değiştirmek.

Esasında, Axie Infinity ekonomisi bazı kritik asimetrilerle karşı karşıya. AXS’nin fiyatının yükselmesinden bu yana, artık daha az oyuncu, oyuna başlamak için standart üç Axie satın alınması prosedüründen geçiyor. Bunun yerine, tokenleri diğer oyunculardan ödünç alıyorlar ki, bu da oyunun sürdürülebilirliği konusunda endişeleri artırıyor.

İlginizi çekebilir:  Ethereum balinaları SHIB fiyatını yükseltebilir mi?

Fiyatı buradan kontrol edebilirsiniz.

Her iki tokeni de alabileceğiniz ByBit’e buradan üye olabilirsiniz.

(Visited 709 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haber Entel