Salı, Haziran 6, 2023
Ana SayfaEditörün SeçimleriSon Dakika: ABD, bu kripto borsasına yaptırım uyguladı

Son Dakika: ABD, bu kripto borsasına yaptırım uyguladı

Son Dakika ABD bu kripto borsasına yaptırım uyguladı

ABD Adalet Bakanlığı kısa bir süre önce Bitzlato isimli bir Rus kripto borsasının sunucuları ve kripto parasına el koyduğunu duyurdu.

ABD Adalet ve Hazine Bakanlığı, bugün uluslararası bir kripto şirketine karşı bir yaptırım eylemiyle ilgili bir duyuru yaptı.

Bitzlato olarak bilinen Hong Kong’da kayıtlı kripto para platformu bu ABD’nin eylemine konu oldu.

Duyuru, kripto endüstrisinin, özellikle FTX kripto borsasının çöküşüyle ilgili olarak önemli bir karışıklık yaşadığı bir zamanda geldi.

Bitzlato kripto borsasına el koydu

ABD Adalet Bakanlığı Başsavcı Yardımcısı Lisa Monaco’nun yaptığı açıklamaya göre, Hong Kong merkezli Bitzlato platformuna ABD’li yetkililer tarafından el konuldu ve platformun kurucusu Anatoly Legkodymov tutuklandı.

Monaco, FBI ve ABD Hazine Bakanlığı’nı da içeren koordineli yaptırım eylemlerinin ana hatlarını çizerek, operasyonu bir kripto suç ağına karşı bugüne kadar yapılanların en önemlisi olarak nitelendirdi. Açıklamada Monaco şöyle konuştu:

Dün gece Miami’de FBI ajanları, Rus uyruklu ve Hong Kong’a kayıtlı kripto para borsası Bitzlato’nun kurucusu ve çoğunluk hissesi sahibi Legkodymov’u tutukladı. Legkodymov, Bitzlato’yu dolandırıcılara hizmet veren yüksek teknolojili bir finans merkezi olarak işletiyordu.

 

Bitzlato, darkweb pazarlarını besleyen ve fidye yazılımı saldırılarından elde edilen gelirleri aklayan yüz milyonlarca dolarlık yasadışı fonların aktarılmasını kolaylaştırıyordu. BitZlato 2018 ve 2022 yılları arasında 700 milyon doları aşan yasa dışı işlemlerde gerçekleşen fidye yazılımı saldırılarına yardımcı oldu. Örneğin, Bitzlato, Hydra darknet pazarı için çok önemli bir finansal kaynaktı. Hydra, dünyadaki darknet işlemlerinin %80’inden sorumlu olan dünyanın en en büyük darknet pazarıydı.

(Visited 284 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  SEC, Coinbase borsasına dava açtı!

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz