Salı, Mart 5, 2024
Ana SayfaKripto Para HaberleriSolana'ya bir darbe de Tether'den geldi

Solana’ya bir darbe de Tether’den geldi

Tether WSJ'nin iddialarını reddetti

En büyük sabitcoin ihraççısı olan Tether, Solana ağında bulunan 1 milyar USDT’yi Ethereum’a geçirmek için zincir takas işlemi gerçekleştirdi.

Duyurunun arkasından, DeFiLlama‘ya göre Solana’nın DeFi protokollerinde kilitli toplam değeri yüzde 10,95 düşerek 297,73 milyon dolara geriledi.

Tether, takasın üçüncü bir tarafın yardımıyla gerçekleşeceğini açıkladı. Takastan önce Tether, Solana ağında 1,8 milyar dolar değerinde USDT, Ethereum’da 28 milyar dolar ve Tron’da yaklaşık 34 milyar dolar tutuyordu. Söz konusu üç ağdan Solana ağında, Tether’in yayınladığı şeffaflık raporuna göre, toplam arzın yüzde 3’lük kısmı bulunmaktadır.

Zincir üstü takaslar, USDT’yi bir blok zincirinden diğerine taşımak için kullanılır. Borsaların müşterileri Tether’lerini Tron gibi bir blok zincirine yatırabilir ve fonları Ethereum gibi başka bir blok zincirinden çekebilir.

Tether: Alameda’dan Tehdit Yok

Bu arada 17 Kasım tarihinde Tether, iflas başvurusu yapan FTX borsasının grup şirketi Alameda Research‘ün USDT tuttuğunu açıkladı.

Tether, USDT’nin kurumsal taraflar Tether’e dolar gönderdiğinde 1:1 temelinde verildiğini açıkladı. Tether için Alameda’nın Solana’daki durumu buydu ve şu açıklama yapıldı:

Bu rezervler hala Tether’in elinde. Alameda’nın bilançosunda yoklar. Alameda’nın USDT’sini destekleyen teminat Alameda’nın bilançosunda bulunmuyor.

Alameda’nın sahip olduğu tek seçenek, USDT’yi kullanmak ve Tether’in doları iade etmesini sağlamak. Tether ayrıca, Alameda’da ödenmemiş kredileri, rezervleri veya başka herhangi bir fonu olmadığını da ekledi.

(Visited 193 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  EigenLayer airdrop etkinliği ne zaman? EigenLayer nedir, nasıl çalışır?

Google Haberler

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz