Perşembe, Ağustos 11, 2022
Ana SayfaEditörün SeçimleriSolana'da ilk DeFi sigorta platformu: Amulet Protocol

Solana’da ilk DeFi sigorta platformu: Amulet Protocol

Solanada ilk DeFi sigorta platformu: Amulet Protocol

CryptoSlate platformunun youtube kanalında, Amulet Protocol’ün kurucusu Rupert Barksfield ile Solana’da ilk DeFi Insurance platformunu başlatmasıyla ilgili olarak yakın zaman önce bir röportaj yayınlandı.

Röportaj’da Amulet’in Solana kesintilerine karşı de-peg sigortasının ve DeFi’de oluşabilecek diğer sorunlara karşı koruma sağlayıp sağlamayacağına dair ayrıntılara yer verildi.

Barksfield, Solana’nın kesinti süresiyle ilgili olarak mevcut durumunu Ethereum yükseltmesiyle karşılaştırdı ve Ethereum’un ilk zamanlarında da büyük kesintiler yaşamış olmasının, Solana’nın mevcut sorunlarına karşı daha yapıcı bakılması için yeterli olduğunu söyledi.

Yapılan röportajda ayrıca birkaç aydır kripto sektöründe yaşanan siyah kuğu olaylarından kullanıcıları korumak için nasıl yardımcı olabileceği konusunda bilgilendirmelerde bulundu.

Amulet Protocol nedir?

Amulet, Solana blok zincirinden başlayarak Rust tabanlı ekosistem için oluşturulmuş merkezi olmayan bir sigorta protokolüdür.

Platformun litepaper’ında şöyle yazıyor:

Amulet, tüm sigorta sektörü için yeni bir paradigma değişikliği yaratan yenilikçi ve açık bir sigorta modeli tasarladı. Mevcut tüm merkezi olmayan finans (DeFi) sigorta protokolleri, risk taahhütnamesi ve tazminat talepleri için kritik bir sürdürülebilirlik zorluğuyla karşı karşıyadır.

 

Amulet, kendi sigortalama yeteneklerini oluşturacağı ve benzersiz bir Getiri Destekli Talep (YBC) yöntemini içeren bir talep yapısı sunacağı, endüstrinin ilk Protokol Kontrollü Sigortalama (PCU) yaklaşımını yaratıyor. Bu, sermaye sağlayıcılarından, protokol tarafından kontrol edilen daha sürdürülebilir bir yüklenim ve talep yapısına yönelik yüklenim kapasitesi kiralamaya ilişkin yerleşik sigorta modellerinden önemli bir sapmadır.

 

Protokolün vizyonu, Web3’teki herkes için basit, güvenilir sigorta sunmaktır.

(Visited 135 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Seren Barlakhttp://wwww.trendkoin.com
Adnan Menderes Üniversitesi mezunu olan Seren Barlak, 3 yıl çeşitli platformlarda content writer ve rewriter olarak çalışmış ayrıca çevirmenlik ve içerik editörlüğü görevlerinde de bulunmuştur. Uzun bir süredir kripto para sektörü ile ilgilenen Barlak, blockchain, gaming ve yurtdışı platformlarda yayınlanan diziler hakkında inceleme yazıları yazmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 24,515.57 6.14%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,889.58 11.37%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.537015 4.83%
solana
Solana (SOL) $ 44.01 10.47%
xrp
XRP (XRP) $ 0.38131 4.66%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 9.37 7.51%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.07169 4.66%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000012 2.98%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 29.54 4.82%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 9.02 7.52%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 9.17 8.16%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 61.82 5.29%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.366342 6.50%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.937201 5.26%
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 5.89 10.47%