Pazartesi, Ocak 24, 2022
Ana SayfaKripto HaberleriSolana tabanlı ekosistem NFT pazarında çığır açıyor!

Solana tabanlı ekosistem NFT pazarında çığır açıyor!

Secretum ekosistemi, yüksek performanslı tasarımıyla NFT segmentinde patlamaya hazır

Solana tabanlı, Secretum ekosistemi
Merkezsiz messenger, cüzdan ve kripto borsası tasarımlarını birleştiren yüksek performanslı Solana tabanlı ekosistemiyle Secretum, NFT’lerde en iyi pazar yeri olmak için hazır.

NFT’ler bu yıl Web3 alanında başat trenddi. NFT koleksiyonları (Bored Apes Yacht Club, Crypto Punks, Mutant Apes Yacht Club vb.) sekiz rakamlı fiyatları görürken, Axie Infinity, Decentraland ve The Sandbox gibi metaverse tokenler 200 kata kadar artış gördüler.

Öte yandan, NFT meraklıları için büyüyen piyasada bazı sıkıntılar mevcut olup, en önemlilerinden biri NFT piyasaları için major platform Ethereum’un yüksek masraflarıdır.

NFT pazarı hala merkezi karakterdedir. İşlemler ağırlıkla OpenSea ve Rarible gibi pazar yerlerinde gerçekleşmektedir. Bu durum, merkeziliğin sorunları ile birlikte NFT pazarındaki likiditeyi de sınırlamaktadır.

Diğer taraftan, NFT pazarı, son zamanlarda artan siber saldırılarla oldukça savunmasız bir hale gelmiştir. NFT meraklıları, siber hırsızlıklara karşı güvenli alanlara ihtiyaç duyarlar.

Solana tabanlı Secretum ekosistemi, NFT’lerde oyunu nasıl değiştirebilir?

Solana tabanlı entegre ekosistem olan Secretum, merkezsiz ve verimli tasarımıyla tüm sıkıntılara çare olacağını iddia ediyor.

Örneğin, pazardaki müşteri etkileşimleri tamamen eşler-arası şekilde gerçekleşir ki, Secretum hiçbir şekilde fiyatları değiştirememektedir.

Bunun yanında, Secretum’da transferlerin maliyetleri, Ethereum’un gas ücretine göre çok düşüktür. (Solana’nın ortalama ücreti 0,0025 dolar olup büyük akıllı sözleşme ortamlarından 100 kat düşüktür.)

Secretum ile tüm etkileşimler tamamen anonimdir: kayıt olmak için Solana cüzdanı dışında bir şey gerekmez. Bu nedenle, Secretum, dijital koleksiyonlar için ilk KYC-agnostik denilen pazarlardandır.

Secretum, lider akıllı sözleşme ortamları BSC ve Ethereum ile uyumludur. Bu sayede, GameFi NFT’lerin bir çoğu, ana pazarlardan Secretum’a kolayca geçiş yapabilmektedir.

Son olarak da, Solana tabanlı Secretum, 700.000 TPS bant genişliği ile NFT tradingi ve teminatlandırmasını güçlendirecektir.

(Visited 102 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Kaynaku.today
Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 35,462.00 0.14%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 2,430.16 0.10%
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 369.19 1.68%
cardano
Cardano (ADA) $ 1.08 1.03%
solana
Solana (SOL) $ 96.23 0.32%
xrp
XRP (XRP) $ 0.606207 0.66%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 18.21 1.94%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.138465 4.06%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000022 7.97%
terra-luna
Terra (LUNA) $ 66.51 4.59%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 61.67 2.38%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 15.56 3.37%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 11.10 2.32%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 108.66 1.00%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.949583 0.51%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 1.54 0.10%
axie-infinity
Axie Infinity (AXS) $ 51.05 0.66%