Pazar, Mayıs 28, 2023
Ana SayfaAltcoin HaberleriSolana (SOL) fiyatının yükselişinin 2 sebebi

Solana (SOL) fiyatının yükselişinin 2 sebebi

Solana'nın piyasadaki güçlü fiyat performansı, FTX çöküşünden sonra beklenmiyordu

Solana SOL fiyatının yükselişinin 2 sebebi

Solana’nın (SOL) sağlam fiyat performansı, kripto piyasasındakilerin ekseriyeti tarafından çok da beklenen bir şey değildi.

FTX’in çöküşünden sonra kripto paranın karşı karşıya kaldığı muazzam baskı ve dolaşımdaki büyük miktardaki coin göz önüne alındığında, birkaç gündür gördüğümüz fiyat hareketini görmek biraz şaşırtıcı. Fakat bunun arkasında bazı sebepler bulunuyor.

Sahipleri Solana’nın üzerinde yatıyorlar

Fonlama oranları ve işlem hacimlerine göre, yatırımcıların çoğunluğu SOL’u potansiyel bir trading aracı olarak görmeyi şu sıralar pas geçtikleri söylenebilir.

Bununla birlikte, orta veya uzun vadeli Solana sahiplerinden herhangi bir satış baskısı gelmediği için, sosyal tanınma eksikliği ve düşük fonlama oranları, altcoinde bir devamlılık göstergesi olarak değerlendirilebilir.

Bununla birlikte SOL’un sosyal göstergeleri, potansiyel satıcıların piyasaya geri dönüş yaptığı zaman durum değişecektir.

Düşük fonlama oranları, likiditenin ve çoğunlukla piyasadaki volatilitenin azaldığının bir göstergesidir.

Diğer taraftan, anormal derecede yüksek fonlama oranları, her iki yönde de volatilitede bir artış potansiyelini artırır.

SOL örneğinde ise, oranlar şu sıralar makul seviyelerde olup, sarsıntı yaratacak düzeyde hızlı bir fiyat dönüşüne neden olacak gibi gözükmüyor.

Bununla birlikte, SOL’un gerek fonlama oranları gerekse sosyal tanınırlığı, piyasadaki rallinin devam etmesi halinde yine aşırı değerlere yükselebilecek geçici göstergelerdir.

(Visited 76 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  Piyasalardaki çırpınış sürerken şaşırtan altın fiyat tahmini geldi

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haber Entel