Ana SayfaSolana (SOL Coin) HaberleriSolana güncellemesinde bazı önemli değişiklikler var

Solana güncellemesinde bazı önemli değişiklikler var

Solana güncellemesinde bazı önemli değişiklikler var

Solana Ağı (SOL), uzun bir sürecin ardından Solana Labs tarafından yayınlanan son güncelleme olan sürüm 1.16’yı başarıyla gerçekleştirdi.

v1.16, birkaç aydır test aşamasında bulunuyordu ve 7 Haziran 2023 tarihinden bu yana testnet üzerinde çalışıyor. Ayrıca, 23 Ağustos 2023 itibarıyla küçük bir gönüllü node grubu v1.16’ya güncellendi. Bu güncelleme, özellikle Solana doğrulayıcısında yapılan değişiklikleri içeriyor.

Solana v1.16 güncellemesi

Güncelleme ile birlikte gelen değişiklikler şunlardır:

  1. Özel Transferler: SPL (Solana Programlama Dili) tokenlerinin bakiyelerini ve işlem tutarlarını şifrelemek için sıfır bilgi kanıtlarını kullanıyor. Aynı zamanda anonimlik yerine gizliliği artırmak amacıyla anonimliğe odaklanıyor. Bu özellik, kullanıcı gizliliğini korumak için önemli görülüyor.
  2. Sıfır Bilgi Kanıtları için Geliştirilmiş Destek: v1.16 sürümü, özellikle 128 bit eliptik eğri işlemleri gibi hesaplamalar için geliştirilmiş çalışma zamanı desteği sağlayarak Solana’nın sıfır bilgi yeteneklerini artırıyor.
  3. Doğrulayıcı: v1.16 güncellemesi, doğrulayıcının RAM kullanımını önemli ölçüde azaltmak amacıyla, sistemdeki hesapları diskte indeksleyecek şekilde yeniden yapılandırıyor. Bu özellik, ağın daha verimli çalışmasına katkı sağlıyor.
  4. Yeniden Boyutlandırılabilir Hesap Desteği: v1.16, Solana’da yeniden boyutlandırılabilir veri hesaplarına sahip programların konuşlandırılmasını sağlıyor. Bu da bir programın başlangıçta daha küçük bir hesaplama boyutuyla çalışabileceği ve daha sonra ihtiyaca göre bellekte büyütülebileceği anlamına geliyor.

Bu güncellemenin Solana ağında önemli gelişmeleri beraberinde getirdiği görünüyor.

(Visited 19 times, 1 visits today)

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz