Çarşamba, Mart 22, 2023
Ana SayfaAltcoin HaberleriSolana Defi platformundan acil durum çağrısı

Solana Defi platformundan acil durum çağrısı

Solana Defi platformundan acil durum çağrısı

Solana merkezli borçlanma ve borç verme hizmeti Solend’in kullanıcıları Pazar günü, protokolün en büyük hesabının devir alınmasıyla ilgili oy kullandı.

Solend’e katkıda bulunanlara göre, son derece büyük marj pozisyonu olan bir balina, zincirleme bir felakete yakın tasfiyeye tehlikeli bir şekilde yaklaşıyor.

Solend’in şimdiye kadar benzeri görülmemiş yönetim oyu, Solend Labs’a balinanın savunmasız varlıklarını (SOL’de yaklaşık 20 milyon dolar) merkezi olmayan borsalar yerine tezgah üstü (OTC) işlemler yoluyla tasfiye etmesi için “acil durum yetkileri” verecek. Bu işlem akıllı bir işlem sözleşme yükseltmesi yoluyla yapılacak. Balinanın hesabı güvenli bir seviyeye ulaştığında ise acil durum yetkileri iptal edilecek.

Solend Labs, balinanın pozisyonunun zincirleme tasfiyesinin Solana’nın DeFi pazarlarında “kaosa neden olabileceğini” söyledi. Bunu bir OTC hizmeti üzerinden yapmak, muhtemelen böyle bir sonucu önleyecek.

Müdahaleyi savunanlar, Solend balinasının tipik bir kullanıcı olmadığını söyledi. Hesap, Solend’e 5,7 milyon adet, yani yaklaşık 170 milyon dolarlık SOL’u kilitleyerek havuzun toplam bakiyesinin yüzde 95’inden fazlasını yatırmış oldu. Buna karşılık, 108 milyon dolarlık stabilcoin ödünç aldı.

Eğer SOL fiyatı 22.30 dolara gelirse, pozisyon likide edilecek. Bu arada SOL şu anda 32.41 dolardan işlem görüyor.

Bu arada oylamaya katılan Solend yönetişim token sahipleri müdahaleye %97,5 oyla evet oyu verdi.

(Visited 364 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  Polygon ve Immutable ortaklığı meyvesini verdi

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haber Entel