Cumartesi, Temmuz 2, 2022
Ana SayfaAltcoin HaberleriSolana Balinası 25 milyon USDC'yi Mango Markets'e taşıdı

Solana Balinası 25 milyon USDC’yi Mango Markets’e taşıdı

Solana Balinası 25 milyon USDC'yi Mango Markets'e taşıdı

Geçtiğimiz günlerde bilindiği üzere Solana merkezli borçlanma ve borç verme hizmeti Solend’in kullanıcıları, protokolün en büyük hesabının devir alınmasıyla ilgili oy kullanmıştı.

Solend yönetişim oylamasıyla potansiyel devir alma eylemiyle karşı karşıya kalan Solana ( SOL ) balinası, borç verme protokolüyle temasa geçerek 25 milyon dolarlık USD Coin ( USDC ) borcunu Mango Markets’e taşıdı.

Solend paylaştığı bir tweet’te, balinanın pozisyonlarını, çeşitli borç verme protokolleri arasında ekibin önerisine göre hareket ettirdiğini paylaştı. Bu gelişme, Solend içinde USDC kullanımını azaltarak kullanıcılarının varlıklarını bir kez daha geri çekmelerine izin veriyor.

Söz konusu gelişme, daha büyük bir tasfiye sorununa geçici bir çözüm üretse de Solend ekibi, altta yatan soruna daha uzun vadeli bir çözüm bulmak için balina ve Mango ekibiyle birlikte çalıştıklarının altını çizdi.

Bu arada borç verme protokolü, şu anda 120 milyon ABD doları olan hesap borçlanma sınırını, 50 milyon ABD dolarına düşürecek başka bir yönetim oylamasından da geçti. Belirlenen yeni limitin üzerindeki borçlar, teminat değeri ne olursa olsun tasfiyeye tabi olacak.

Protokol ayrıca maksimum likidasyon kapatma faktörünü %1’e düşürerek bir işlemde likidite edilebilecek miktarı da azaltmıştır. Solana’nın tasfiye cezasını da %5’ten %2’ye düşürdü. Bununla birlikte her iki düzenlemenin de geçici olduğunu ve balina durumu çözümlendikten sonra değişebileceğini belirtmekte fayda var.

Trendkoin olarak bildirdiğimiz üzere, 19 Haziran’da Solend kredi platformu, riskleri azaltmak için balinanın cüzdanını ele geçirmeyi amaçlayan SLND1 yönetim oyu nedeniyle eleştiriler topladı. Oy yüzde 97 onay oranıyla kapandı. Ancak, hareket merkeziyetsizlik ilkelerine aykırı olduğu için birden fazla eleştiri aldı.

İlk hareketin neden olduğu eleştiriler nedeniyle, borç verme platformu, SLND1’i geçersiz kılmak için ikinci bir yönetim oyu düzenlemeye karar verdi. İkinci oylama, cüzdan devralma planının göz ardı edilmesi lehinde 1.480.264 oy toplanarak onaylandı.

(Visited 66 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 19,366.63 2.83%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,066.36 4.18%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.450371 1.72%
solana
Solana (SOL) $ 32.96 3.09%
xrp
XRP (XRP) $ 0.314139 2.89%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 6.81 0.40%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.066292 4.10%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.00001 0.69%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 16.35 0.36%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 6.10 0.21%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 4.87 1.92%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 51.23 0.75%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.306013 0.58%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.465519 3.42%
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 3.38 4.68%