Cuma, Eylül 29, 2023
Ana SayfaAltcoin HaberleriSnowdog DAO tokeni (SDOG) Rug-Pull işleminin kurbanı oldu!

Snowdog DAO tokeni (SDOG) Rug-Pull işleminin kurbanı oldu!

Yüksek performanslı blok zinciri Avalanche (AVAX) üzerindeki ilk köpek madeni paralarından biri olan SDOG, 10 milyon dolarlık Rug-Pull (halı çekme) olayından muzdarip

SDOG, snowdogdao

Avalanche (AVAX) üzerinde öncü bir meme “köpek parası” protokolü olan Snowdog DAO, bugün SDOG tokeninin değerinin %90’ını kaybettiğini görüyor. İşte olanlar…

Kötü niyetli kişiler10 milyon dolar kazandılar

Platform ve onun Avalanche tabanlı tokeni, meraklıları tarafından paylaşılan çok sayıda tweet‘e göre, değeri bugün harap oldu.

Açıklaması:

Rug-pull olayı şöyle oldu: Kendi Snowswap DEX’inde gerçekleşen 40 milyonluk bir geri alım sözü verdi ve tüm likiditeyi Joe’dan taşıdı. Snowswap sözleşmesi, yalnızca içerdekilerin önceden bildiği bir “challenge key” anahtarı gerektirir. İçerdekiler geri alım yaptı ve 10 milyon dolar kazandılar.

Anonim geliştirici @artoriamaster tarafından açıklandığı gibi, TraderJoe DEX’ten yerel platforma geçiş nedeniyle, tokenlerin promised buyback (vaat edilen geri alımı) gerçekleşmeden önce platform sözleşmesinin bir parçası olan “challenge key”i bilen biri buyback işlemini geri aldı ve token satmaya başladı.

Bu operasyonla, tokenlerin hemen diğer kripto para birimlerine dönüştürüldüğü için meçhul bir kişi yaklaşık 10 milyon dolar kazandı.

Bu nedenle, tokenin meraklılarının çoğu, ürünün ekibiyle ilgili biri tarafından başlatılan koordineli bir likidite geçişi olan bir “rug-pull” (halı çekme) olayından şüpheleniyor.

CoinGecko’nun kripto para takipçisine göre SDOG fiyatı hiçbir zaman %90’dan fazla değer kaybetmemişti.

Ekip otopsiyi yayınladı: “Sahiplerin %7’si bundan faydalanacak”

Tokenin, kazadan önce ana akım kripto “destekçileri” tarafından agresif bir şekilde satıldığına dikkat edilmelidir. 24-25 Kasım’da, birçoğu meme token ile SHIB’yi karşılaştırmak için benzer bir mesajı tweetlemişti:

Dev bir SHIB sahibi “Marsbrothers” az önce 300 milyar $SDOG satın aldı!!! Daha önce Nisan ayında 400 milyar SHIB satın almıştı ve bu şimdi 20 milyon dolar değerinde.

İki saat önce, platformun arkasındaki varlık olan Snowbank ekibi, resmi bir otopsi yayınladı. Bu belgede, protokolün tüm tarihini ve tokenini  “8 günlük Oyun Teorisi Deneyi” olarak tanımladılar. Son aşamada, kötü iletişim nedeniyle, token sahiplerinin sadece %7’si varlıklarını makul fiyatlarla tasfiye edebilmiştir.

İlginizi çekebilir:  Popüler altcoin yükseliş sinyali veriyor

Ekip, challange key (meydan okuma anahtarı) puzzle’ı ilgili olarak, bu mekanizmanın, protokol işleyişinin botların egemenliğine girmesini önlemek için gereken “basit bir matematiksel challenge (meydan okuma)” içerdiğini vurguluyor.

(Visited 178 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

KaynakU.today
Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz