Pazar, Ocak 16, 2022
Ana SayfaAltcoin HaberleriShiba Inu fiyat artışı neden umut verici?

Shiba Inu fiyat artışı neden umut verici?

shiba, shib, doge

Milyonlarca kripto sahibi tarafından desteklenen köpek meme-coin, Shiba Inu (SHIB) bir hafta önce dünyanın ikinci kripto para borsası Coinbase’in SHIB’i platformunda listelenmesini duyurmasıyla büyük bir fiyat artışı yaşadı.

SHIB % 35 fiyat dalgalanması yaşadı ve mem’in madeni para piyasası değeri 24 saatten kısa bir sürede 2.3 milyar dolardan 3.5 milyar dolara fırladı. SHIB, resmi Coinbase duyurusu yapılmadan önce 0.000006613 dolardan işlem görüyordu.

Duyurudan sonra, SHIB fiyatı $ 0.00000946’ya yükseldi ve neredeyse 1 yıllık tüm zamanların en yüksek seviyesi  (0.00000978 $) kırdı. Bu noktadan sonra, bir düşüş bekleniyordu ve tam olarak böyle oldu ve şimdi SHIB’in mevcut fiyatı 0.000007089 $’da.

Birçok analist, SHIB’in  1.000.000.000.000.000 maksimum token arzı nedeniyle toparlanamayacağına ve tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşamayacağına inanıyor. Bununla birlikte, SHIB’in kripto piyasasındaki başlangıcından bu yana % 434,152 getirisi göz önüne alındığında, bazı kripto analistleri hala coin’i destekliyor.

İşte SHIB’in bu kısa vadeli yükselişinin sadece bir başlangıç olduğuna inanmamız için bazı nedenler ve köpek meme-coin için henüz iyi günler gelmedi.

Canlı Bir Sosyal Medya Topluluğu

Kripto piyasasında birçok meme-coin var; ancak, sadece bir avuç shiba Inu sosyal medya pazarlama taktikleri ve ilgi çekici topluluk yakın geliyor. Tüm sosyal medya kanalları arasında, Twitter’ın kripto para birimlerini pazarlamak için ana merkez haline geldiğive genellikle bir kripto para biriminin viral bir hashtag’inin herhangi bir dijital para biriminin fırlaması için gereken tek şey olduğu bir gerçektir.

Shiba Inu, Twitter’da bir milyona yakın takipçisi ve yüksek beğeni ve retweet oranı ile diğer meme paralarına kıyasla sosyal etkileşimde başı çekiyor.

Ayrıca, Twitter’daki resmi olmayan hesaplar ve Telegram, Facebook gibi diğer sosyal medya kanallarındaki gruplar saymakla bitmez. Her çöküşte, Shiba toplulukları takipçilerini Aya ulaşana kadar SHIB’i HODL yapmaya çağırıyorlar.

Shiba Inu’nun (SHIB) Coinbase platformunda listelenmesiyle, daha önce uzun süre konsolidasyon aşamasında görülen meme-coin’e yeni bir hayat verildi. SHIB, CoinMarketCap, Coinbase ve diğer birçok büyük kripto borsasındaki trend grafiklerine uzun süre hakimdi. Shiba Inu’nun fiyat düşüşünden sonra bile, sosyal medya ağları devam eden aldatmacayı paraya çeviriyor, bu da boğa piyasası başladığında SHIB tokenının fiyatta rekor bir artış görebileceği anlamına geliyor.

Yadsınamaz Dogecoin Etkisi

Dogecoin (DOGE) Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk tarafından destekleniyor (ironik ya da değil). Multi-milyarder bazen “Doge Father” olarak anılır ve DOGE’u yılmadan desteklediği düşünüldüğünde bu isim ona mükemmel şekilde uyuyor.

Twitter’da 60 milyondan fazla takipçisi olan Elon Musk, DOGE tokenını genellikle çeşitli yöntemlerle, bazen şifreli bir tweet aracılığıyla, bazen de bir mim aracılığıyla işaret ediyor.

Elon’un DOGE token’ına verdiği destek, Temmuz 2021’de tüm zamanların en yükseği 0.7376 $’a ulaştığı için köpek-meme tokenının fiyatını tüm zamanların en yüksek seviyelerine çıkardı.

DOGE köpekle ilgili bir meme kripto para birimi olduğundan, Shiba Inu (SHIB) gibi benzer kripto paralar da DOGE tokenı yükseldiğinde fiyatta bir artış yaşar. Bu, köpekle ilgili herhangi bir tweet Elon Musk tarafından paylaşıldığında da geçerlidir, son örnek Floki – Elon Musk’ın yeni köpeği – Floki Inu’nun fiyatının bir haftadan kısa bir sürede% 1.000’den fazla artmasına neden oldu.

Buradaki düzeni görüyor musun? Elon Musk köpekleri seviyor ve onlara kripto para birimlerinin adını vermeyi seviyor. Shiba Inu sahipleri için, Elon’un Shiba Inus’u da sevdiği için bu iyi bir haber – Shiba Inu’nun gerçek köpek ırkından bahsediyoruz, Japonya’dan gelen av ırkları.

Elon’un DOGE coine olan sevgisinin onu aya götürmesi an meselesi ve Shiba Inu ve diğer köpekle ilgili meme-coin’lerin buna uyması muhtemeldir (yatırım tavsiyesi değil).

$SHIBAN: Shiba Inu’nun NFT’leri

Açık Twitter ve #NFT’leri hakkında hashtag’ler her yerde görülüyor! Bazen ayı piyasasında bile, NFT’ler gelişmeye devam ediyor ve birçok kripto analisti, ünlü sanatçılar NFT dünyasına katılmaya başladığından, popülerlikte birkaç kez artacağını öngörüyor.

Axie Infinity (AXS) 1,1 milyar doların üzerinde satışla pakete öncülük ederken, CryptoBlades (SKILL), AlienWorlds (TLM) ve diğerleri gibi NFT oyunları, NFT dünyası endişe verici bir hızla genişledikçe fiyatı artan NFT tokenlarıyla her gün binlerce aktif kullanıcıya sahiptir.

NFT’lerin etrafındaki bu çekiciliği göz önünde bulundurarak, Shiba Inu’nun yaratıcıları ShibaNFT‘ yi başlattı. $SHIBAN geliştiricileri, gelecekte herhangi bir fiyat aldatmacasından kaçınmak için Vitalik Buterin veya Elon Musk’a NFT’lerinin herhangi bir tokenlarını hediye etmeme planlarını açıkça belirttiler.

7.777 Shiba Inu Dog NFTs ‘den oluşan ShibaNFTs’in piyasaya sürülmesi, sürekli büyüyen NFT topluluğunu çekebilir ve Shiba Inu tokenının fiyatı yakın gelecekte büyük bir artış yaşayabilir.

Shib Ortamında Güçlü Tokenlar

Shiba Inu (SHIB) tek başına değildir. Köpek-meme coin sistemi, geçen yıl önemli miktarda büyümüş iki meme coinler doge killer (LEASH) ve Bone ShibaSwap’ı (BONE) içerir.

LEASH tokenı, önemli ölçüde düştükten sonra tüm zamanların en yükseği 8,983.59  $’ı yaşadı ve şimdi 778.47  $’da trend oldu. BONE tokenı, önemli ölçüde düştükten sonra tüm zamanların en yükseği 41.67  $’ı yaşadı ve şimdi 0.8401  $’da trend oldu.

Hem LEASH hem de BONE, SHIB ekosisteminde belirli bir role sahiptir ve ilki sahiplerine cazip ödüller sunarken, BONE, sahiplerinin Shiba Ekosistemi’nde yaklaşan yükseltmelerin ve özelliklerin oylama sürecine katılmasını sağlayan bir yönetim tokenı olarak hareket eder.

Shiba Inu, Doge Killer ve Bone ShibaSwap tokenlerinin birleşik hayran kitlesi ve tutma gücü, köpekle ilgili meme-paraların etrafındaki çılgınlığın tavan yapmaya devam etmesi durumunda, tüm jetonların fiyatının yakın gelecekte büyük bir artış yaşamasına yardımcı olabilir.

Birçok Hodler için Bir Umut

Nihayetinde, SHIB tokeni dışarıdaki tüm hodlerlar için büyük bir umuttur. SHIB token’ın çevrimiçi toplulukları, shiba Inu’nun devasa yatırım getirisini ve potansiyelini herkese sürekli olarak hatırlatıyor ve her büyük düşüşte tokenı biriktiriyor. SHIB, şaka olsun diye tokena  az miktarda para yatırdıktan sonra multi milyoner olan bu iki kardeş gibi birçok insanın hayatını değiştirdi. Bunun gibi birçok hikaye var ve SHIB sahipleri bir gün aya ulaşmak için milyarlarca SHIB jetonu biriktirirken kendileri için şans hayali kuruyorlar!

SHIB tokenını şimdi satın almalı mı?

Şu an itibariyle, SHIB token fiyatı 0.000007089$. 0.00000951$ seviyesinde düştükten sonra, SHIB konsolide oldu ve bu eğilimin devam etmesi muhtemel. Bununla birlikte, kripto piyasası şu anda değişken ve biraz ayı trendinde (kripto para birimlerini ülkelerinde (tekrar) yasaklayan Çin’in sayesinde. Bitcoin 40.000 ila 44.000 dolar aralığında geziniyor ve potansiyel düşüşü veya yükselişi de SHIB tokenının ve diğer birçok kripto para biriminin kısa vadeli kaderini belirleyecek.

Şu anda, satın alma kararı vermeden önce çeşitli teknik göstergelerin kullanılması tavsiye edilir. Bununla birlikte, daha iyi bir alternatif, somut bir satın alma kararı alınabileceği için pazarın istikrarlı hale gelmesini beklemektir.

SHIB Token’ın geleceği…

Herkesin sürekli sorduğu zor bir soru.

Birçok kripto analisti, yüksek token arzı nedeniyle SHIB tokenının potansiyelini küçümserken, hala bu mem coin’in ihtişamlı günlerinin henüz gelmediğine inanan başkaları da var. Bununla birlikte, kesin olan bir şey var ki, devasa token arzını tükenmesi önemli ölçüde zaman alacağı için uzun vadeli bir bekleme olacatır. Bununla birlikte, Bitcoin (BTC) 2021’in sonundan önce 100.000 dolara dokunursa, Shiba Inu sahipleri altcoinlerin çoğunluğuyla birlikte büyük bir artış bekleyebilirler.

(Visited 269 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 43,244.00 0.08%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,333.75 0.30%
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 496.86 0.27%
cardano
Cardano (ADA) $ 1.38 8.12%
solana
Solana (SOL) $ 149.93 2.43%
xrp
XRP (XRP) $ 0.784058 0.17%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 28.20 2.05%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.182265 4.84%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000031 1.94%
terra-luna
Terra (LUNA) $ 86.67 5.35%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 93.78 3.50%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 25.99 1.11%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 17.05 3.47%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 146.27 1.97%
algorand
Algorand (ALGO) $ 1.40 0.68%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 2.33 0.83%
axie-infinity
Axie Infinity (AXS) $ 78.61 5.19%