Çarşamba, Ağustos 10, 2022
Ana SayfaAltcoin HaberleriSHIB tokeni yeni zirvelere ulaşacak mı?

SHIB tokeni yeni zirvelere ulaşacak mı?

shib tokeni

Shiba Inu (SHIB) tokeni için yoğun bir Ekim ve Kasım döneminden sonra, aşağı yönlü takoz görünümü Aralık ayına kadar devam etti.

Kripto paranın Kraken borsasında listelenmesi ve  bu yönde bir hareaketin sinyalini veren oyun ustası William Volk‘un atanmasıyla Kasım ayı parlak bir şekilde sona erdi ve fiyat yüzde 37 sıçrayarak 0.00005361 dolara yükseldi. Ancak bunlar, madalyonun 28 Ekim’deki tüm zamanların en yüksek seviyesinden yüzde 50 düştüğünü gösteren bir slaytta yapılan küçük düzeltmeler.

SHIB tokeni, Elon Musk’ın 4 Ekim’de attığı bir tweet’in kripto paraya olan ilgiyi yeniden alevlendirmesinin ardından yüzde 120’den fazla fırlamıştı. Ardından Musk, kripto para biriminin hiçbirine sahip olmadığını itiraf etmiş ve yüzde 7 düşmüştü. Ancak sonraki birkaç gün içinde toparlandı – aslında yüzde 40’tan fazla arttı. Ardından Kasım ayı boyunca yüzde 23 düştü. Kraken listelenmesi ve Volk’un atanması haberi bir başka keskin yükselişe yol açtı. Şimdi token şu anda 0.00004034 dolarda ve 22,4 milyar dolarlık bir piyasa değeriyle 13. sırada yer alıyor.

Shiba Inu fiyatının görünümü nedir?

Bu yazıda, SHIB’in yatırım portföyünüz için uygun bir kripto para olup olmayacağını düşünmenize yardımcı olacak en son gelişmelere göz atıyoruz.

Shiba inu fiyatı, Musk tweet’lerine yanıt olarak yükseliyor ve düşüyor.

Token, Ağustos 2020’de piyasaya sürüldü. Shiba Inu köpek ırkı temalı tokenler, insanların yatırım yapacak bir sonraki Bitcoin’i (BTC) aramasıyla popülerlik kazandı.

SHIB tokeni, Elon Musk’ın Saturday Night Live televizyon programında görünmesinin neden olduğu bir rallide, üç gün içinde yüzde 2,405 artarak 10 Mayıs’ta 0,0000388 dolara ulaşmış ve Mayıs ayında yatırımcıların dikkatini çekmişti. Çıkışı DOGE’de bir satışa yol açtı. Daha sonradan SHIB hızla düştü ve yaz boyunca büyük ölçüde 0.000006 ile 0.000008 dolar arasında işlem gördü.

chart 13
SHIB/USDT Kaynak: Coingecko

Shiba Inu (SHIB), Dogecoin (DOGE) ve Shiba Floki (FLOKI) kripto paraların fiyatları, Elon Musk’ın 4 Ekim’de bir Shiba Inu yavrusunun fotoğrafını tweetlemesinin ardından sıçradı. Bu, SHIB’nin sosyal medya sitesinde trend olmaya başlamasına, tradingin hızlanmasına ve fiyatın yükselmesine neden oldu. Ancak Musk daha sonra herhangi bir SHIB’e sahip olmadığını itiraf etmiş ve fiyat düşmüştü.

FA0afL1X0AIySyt

29 Kasım’da e-ticaret perakendecisi Newegg, SHIB tokenini platformunda ödeme olarak kabul edeceğini açıkladı. Şirket daha önce de BTC, LITE ve DOGE almayı kabul etmişti.

Shiba Inu’nun anonim geliştiricileri, 7 Ağustos’ta, topluluktan gelen bir talebe yanıt olarak SHIB arzını azaltmak için bir coin yakma başlattıklarını duyurdular.

SHIB geliştiricileri, ShibaSwap merkezi olmayan kripto borsası Perlin ve Ryoshi’ye iki yeni trading havuzu ekledi ve hem SHIB hem de LEASH coinlerinde 25.000 dolar yaktı.

Geliştiriciler, SHIB tokeninin etrafında bir ekosistem oluşturarak LEASH ve BONE gibi diğer tokenleri oluşturdular. Ethereum blok zincirinde çalışan ShibaSwap, 6 Temmuz’da piyasaya sürüldü. Dolaşımdaki arzı azaltmak için coin yakmak, fiyatın daha da yükselmesi için potansiyel yaratır.

Öte yandan geliştiriciler, önümüzdeki hafta 10.000 adet Shiboshi karakteri görüntüsü içerecek bir dizi  NFT başlatmaya hazırlanıyorlar. Başlangıçta yalnızca OpenSea NFT platformunda ikincil bir pazarla ShibaSwap üzerinden satın alınabilecekler.

1 rETSdsF7FlX2vrc5MqilpQ

NFT’ler LEASH ve Ether (ETH) olarak fiyatlandırılacak olsa da, alıcılar SHIB’de ödenen 100 dolarlık ek ücret karşılığında Shiboshi’lerini adlandırabilirler. Kalan fonlar SHIB cüzdanında yakılacak.

CoinMarketCap verilerine göre şu anda dolaşımda 549,014 milyar SHIB tokeni bulunuyor ve maksimum arz bir katrilyon olarak belirlendi.

Her zaman olduğu gibi, geçmiş fiyat performansının gelecekteki getirilerin garantisi olmadığı  bilinmelidir.

2021’in geri kalanı ve sonrası için tahminler ne gösteriyor?

SHIB fiyatı Ekim ayı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0.00008841’den 0.00004034 dolara düştü (3 Aralık). Bu fiyatı koruyabilir mi?

Yazım esnasında, teknik analiz SHIB ilgili göstergeler, günlük basit ve üstel hareketli ortalamalar satış sinyalleri veriyor. Göreceli Güç Endeksi (RSI) 44,4 olup nötrdür. RSI sıfır ile 100 arasında hareket ediyor ve 70’in üzerinde aşırı alım ve 30’un altında aşırı satım olarak kabul ediliyor.

Wallet Investor’ın SHIB kripto fiyat tahmini meme tokeni “harika” bir uzun vadeli yatırım olarak değerlendirdi. 2022’nin başlangıcı için SHIB fiyat tahmini 0.000044 dolar, ancak fiyatın 2022’nin sonunda 0.000093 dolara yükselebileceğini ve algoritmanın SHIB’in 0.00244 dolardan işlem görebileceğini tahmin ettiği 2025’in sonunda bu yüksek seviyeleri geçebileceğini düşünüyor.

DigitalCoin’in SHIB/USD tahmini, fiyatın 2021’de 0.000064 doları bulabileceğini, 2022’de ortalama 0.000813 dolara ve 2023’e kadar 0.00008843 dolara yükselebileceğini öngörüyor. Algoritma, fiyatın 2025 yılına kadar yaklaşık 0.001276 dolara ulaşabileceğini öne sürüyor.

Uzun vadede, Coin Price Forecast’ten 2025-2030 için fiyat tahmini, 2025’in sonundaki 0,000526 dolardan 2026’da 0,000531 dolara hareket ederek volatil kalabileceğini, daha sonra 2028’in sonunda 0,000761 dolara tırmanabileceğini öne sürüyor. Tahmine göre fiyat 2030’da 0,000877 dolara yükseliyor.

Kripto para piyasalarının son derece volatil olduğunu, bu da bir kripto paranın fiyatının birkaç saat içinde ne olacağını doğru bir şekilde tahmin etmeyi zorlaştırdığı ve uzun vadeli doğru tahminler vermeyi daha da zorlaştırdığını akılda tutmak önemlidir. Bu nedenle analistler ve çevrimiçi tahmin siteleri tahminlerini yanlış yapabilirler.

GettyImages 822523842

Herhangi bir yatırım kararı vermeden önce her zaman kendi araştırmanızı yapmanızı ve en son piyasa trendlerini, haberleri, teknik ve temel analizleri ve uzman görüşlerini dikkate almanızı öneririz. Asla kaybetmeyi göze alabileceğinizden daha fazla yatırım yapmayın.

SHIB tokenin bir geleceği var mı?

Kripto para birimleri yüksek riskli yatırımlardır, özellikle de Shiba Inu gibi “meme tokenler”. SHIB’in bir geleceği olup olmadığı, yaygın olarak benimsenmesine yol açan bir kullanım bulup bulmayacağına bağlı olacaktır. Kripto paranın geleceği de kripto para piyasalarındaki faaliyetlere bağlı olacak. Düzenli olarak piyasaya sürülen yeni tokenlerle, rakip bir meme tokeni ortaya çıkabilir ve yatırımcıların dikkatini çekebilir.

Shiba Inu iyi bir yatırım mı?

SHIB tokeninin sizin için uygun bir yatırım olup olmadığı kişisel koşullarınıza bağlıdır. Kripto para birimleri oldukça değişken varlıklardır ve bu da onları diğer yatırım türlerinden daha riskli hale getirir. Yatırım yapmadan önce kabul etmeye hazır olduğunuz risk seviyesini değerlendirmelisiniz. Kaybetmeyi göze alamayacağınız parayı asla yatırmamalısınız. Yatırım portföyünüz için uygun olup olmadığına karar vermenize yardımcı olması için kendi araştırmanızı yapmanız önemlidir.

Her zaman olduğu gibi, geçmiş fiyat performansının gelecekteki getirilerin garantisi olmadığını bilmelisiniz ve asla kaybetmeyi göze alabileceğinizden daha fazla yatırım yapmamalısınız.

SHIB tokenin fiyatı yükselecek mi?

Tahmin siteleri, fiyatın uzun vadede, özellikle kripto para piyasalarında daha yüksek bir trend izleyeceğini tahmin ediyorlar, ancak kripto paranın yeni bir rekor seviyeye ulaşması birkaç yıl alabilir. Fakat, tahmincilerin tahminlerini yanlış yapabileceklerini ve yanılabileceklerini hatırlamak çok önemlidir.

SHIB 0,01 dolara ulaşabilir mi?

Dolaşımdaki büyük SHIB token arzı, fiyatın gerçekçi bir piyasa kapitalizasyonu altında ne kadar yüksek olabileceğini sınırlar. Bu nedenle, dolaşımdaki yüksek sayıda SHIB tokeni ve büyük maksimum arza dayanarak, tahminciler SHIB fiyatının on yılın sonundan önce 0,01 dolara ulaşmasını beklemiyorlar. Ancak, tahminlerini yanlış yapabileceklerini ve yanılabileceklerini unutmamak gerekir.

(Visited 1.159 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Kaynakcapital
Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 23,005.16 3.65%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,688.74 4.90%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.513039 3.77%
solana
Solana (SOL) $ 39.78 6.43%
xrp
XRP (XRP) $ 0.364273 3.68%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 8.71 4.85%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.068402 6.46%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000012 2.77%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 27.43 3.70%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 8.40 2.36%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 8.44 3.76%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 58.67 5.76%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.343046 25.43%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.884596 4.33%
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 5.41 0.44%