Ana SayfaAltcoin HaberleriShiba Inu’da hareketli gün! SHIB fiyatı gün içinde yüzde 15 arttı

Shiba Inu’da hareketli gün! SHIB fiyatı gün içinde yüzde 15 arttı

SHIB fiyatı 15 artışla piyasaya liderlik ediyor

Piyasa değerine göre en büyük ikinci meme coin SHIB fiyatı bugün, gün içinde yüzde 15’in üzerinde bir ralli yaşadı. Fakat daha sonradan gelen düzeltmeyle artış oranı yüzde 9’a kadar geriledi.

Bununla birlikte SHIB fiyatı son yedi günde yüzde 33 yükselmiş durumda olup, meme coin son dönemdeki en iyi haftalarından birini yaşadı. Shiba Inu ayrıca 24 saatlik işlem hacminde yaklaşık yüzde 200’lük bir artış kaydetti.

Önceki piyasa döngülerinde sıklıkla gözlendiği gibi, belki de yatırımcıların büyük varlıklardan elde ettikleri kârı daha küçük varlıklara yeniden yatırmaları nedeniyle, piyasa liderleri Bitcoin ve Ethereum’un ardından altcoinlerde keskin yükselişler yaşandı.

CryptoQuant verilerine göre, borsalara aktarılan SHIB miktarı, 10 Ocak’ta 14 trilyondan fazla tokenle büyük bir artış gördü. SHIB fiyatındaki bugünkü artış, varlıkların spot piyasada satılmak yerine türev pozisyonları açmak için kullanılabileceğini düşündürüyor.

082A06F8 29BC 41EA 956F 2CC961DCFB0D
CryptoQuant

Bununla birlikte, mevcut SHIB fiyatındaki yükseliş hareketi türev piyasasından kaynaklanıyorsa, long pozisyonların tasfiye olmaya başlaması halinde volatilite artabilir. Nitekim son saatlerde fiyatta düşüş yaşanıyor.

Yine de, böylesine beklenmedik bir yukarı doğru hareketin ana nedeni, büyük olasılıkla Shibarium haberleri ile birkaç kripto borsasındaki listelemelerden kaynaklı gibi gözüküyor.

Hafta başında, Shiba Inu ekibi, Ethereum üzerinde çalışmak üzere kendi Layer-2 ağı olan Shibarium’u duyurmuş, projeyi tanıttığı blog gönderisinde, bazılarının Shibarium’u bir fiyat pumplama aracı olarak gördüğünü, ancak projenin odak noktasının hiçbir zaman bu olmadığını yazmıştı.

Yeni Layer-2 ağının ekosistemdeki tokenler için maliyetleri en aza indireceği ve işlem hızlarını artıracağı belirtiliyor.

SHIB fiyatı yükseldikçe yakımlar da artıyor

Diğer taraftan, ağdaki kullanım oranı bu sabah düne sabaha yüzde 600’den fazla artış gösterdi. Shibburn servisi tarafından bu sabah, SHIB fiyatındaki artışla 50 milyondan fazla SHIB tokeni yakıldığını bildirildi. Yakılan token miktarındaki artış, piyasa oynaklığının yüksek olduğu zamanlarda olağandışı bir durum değil.

9C270B92 194A 46E3 BDD8 1319C879C10B
Shibburn

Piyasadaki artan aktivite ile adresler daha aktif bir şekilde para transfer ediyor, bu da yakılan token miktarında artışa yol açıyor.

Fiyat artışı devam ederse, büyük olasılıkla yakım hacmi de artmaya devam edecektir. Arzda önemli bir etki görebilmek içinse, sene boyunca günlük yakım hacminin en az 100 milyon token civarında olması gerektiğini belirtelim.

(Visited 68 times, 1 visits today)

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz