Salı, Ekim 3, 2023
Ana SayfaBitcoin (BTC Coin) HaberleriServetlerini Bitcoin'e borçlu 6 kripto milyarderi

Servetlerini Bitcoin’e borçlu 6 kripto milyarderi

Servetlerini Bitcoin'e borçlu 6 kripto milyarderi

Yatırım danışmanlık firması Henley & Partners, dünya genelindeki kripto servet sahiplerine dair bir rapor yayınladı. Rapora göre, kripto milyarderleri arasında, servetlerinin temelini Bitcoin ile elde eden altı kripto milyarderi bulunuyor.

Londra merkezli şirketin, “Kripto Servet Raporu” adını taşıyan araştırmaya göre dünya genelinde zengin sıfatı ile 40.000’den fazla kişinin Bitcoin sahibi olduğunu öne sürdü.

Henley & Partners’ın yayınladığı rapor, oldukça dikkat çekici bilgilere ev sahipliği yapıyor. Araştırmaya göre, dünya genelinde yaklaşık 88.200 kişi, kripto para birimlerine milyoner sıfatıyla sahip. Bu grubun içinde ise 40.500 kişi, Bitcoin sahibi olduğu açıklandı.

Raporda ayrıca, 100 milyon doların üzerinde kripto varlığa sahip olan 182 kişinin, 78’inin Bitcoin sahibi olduğu vurgulandı. Üstelik, 1 milyar doların üzerinde serveti bulunan 22 kripto yatırımcısının altısının bu serveti Bitcoin yatırımlarından elde ettiği belirtildi.

Servetlerini Bitcoin'e borçlu 6 kripto milyarderi
Kaynak: Henley & Partners

Listede yer alması mümkün zenginler

Henley & Partners, yayınladıkları raporda kripto milyonerleri ve milyarderlerinin isimleri hakkında herhangi bir ayrıntı sunmadı. Bununla birlikte, bu alanda tanınmış kişiler arasında Digital Currency Group’un kurucusu ve CEO’su Barry Silbert, Gemini’nin kurucu ortakları Cameron ve Tyler Winklevoss, Binance’ın CEO’su Changpeng Zhao, Coinbase’ın CEO’su Brian Armstrong, Ripple’ın kurucu ortağı Chris Larsen ve MicroStrategy’nin yönetici başkanı Michael Saylor gibi isimlerin yer aldığı söylenebilir.

(Visited 12 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz