Çarşamba, Ağustos 10, 2022
Ana SayfaAltcoin HaberleriSerum Vakfı 100 milyon dolar topladı!

Serum Vakfı 100 milyon dolar topladı!

Serum vakfı, Incentive Ecosystem Foundation

Serum Projesi topluluğu tarafından yönetilen Serum Vakfı (Incentive Ecosystem Foundation), yeni bir finansman turunda 100 milyon dolar fon topladı. Serum, Solana tabanlı bir olmayan merkezsiz borsa (DeFi) ve likidite platformudur.

Finansman turunda, Tiger Global, Commonwealth Asset Management, Tagus Capital, Golden Tree Asset Management gibi yatırım şirketlerinin ve başka birçok yatırımcının katılımı sağlandı.

İlginizi çekebilir: Solana token satışı ile finansman topladı

Yatırımcılara piyasa fiyatına göre iskontolu olarak bir dizi farklı tokenlerin sunulduğu finansman turundaki tokenler şöyleydi: Serum (SRM), Solana (SOL), Raydium (RAY), Bonfida (FIDA), Oxygen (OXY), Maps.me (MAPS), Liquid Finance (LQID) ve Pyth Network (PYTH)

Yukarıda bahsi geçen tokenlerin her biri Solana ve Serum ekosistemlerinin bir parçası. Serum projesine katılım yapanlardan olan JHL, en son tohum değerlemesinde sunulan PYTH hariç, tokenlerde piyasa fiyatlarına göre yüzde 15 indirimli fiyat teklifi yapıldığını belirtti.

JHL, yatırımcıların tokenlar için altı yıllık bir kilitlenme dönemiyle karşı karşıya olduğunu söyledi. Ayrıca, turun halen devam ettiğini ve Vakfın 25 milyon dolar daha fon toplamak istediğini ekledi.

Serum Vakfı büyüme istiyor

Vakıf, Serum ekosistemini taze bir sermaye ile büyütmeyi planlıyor. JHL, 15 milyon doların da bu amaç doğrultusunda kullanılacağını söyledi.

Serum Vakfı bu fonu kullanarak, ekosistemde DeFi, NFT ve oyun gibi alanlarda getirilecek Serum projelerini desteklemeyi planlıyor. Vakıf projelere iş geliştirme ve pazarlama konusunda da destek vermeyi de planlıyor.

JHL, sermayenin geri kalanının, Serum projesinde Hackathon’lara ev sahipliği yapılması ve işe alma gibi girişimler için kullanılacağını da belirtti.

Hali hazırda Serum ekosisteminde 70’in üzerinde proje bulunuyor. Vybe Network’e göre, mevcut projelerin kilitli toplam değeri (TVL) yaklaşık 2 milyar dolar büyüklüğünde.

Serum projesi platforma daha fazla proje ve kullanıcı çekme amacında. 2021 Ekim ayında, Serum topluluğu 100 milyon dolarlık bir likidite madenciliği programının başlatılmasını onaylamıştı. Likidite madenciliği, kripto sahiplerinin belli bir ödül karşılığında varlıklarını merkezsiz bir borsaya ödünç verdiği bir süreçtir. JHL, bu programın ekosistem fonundan ayrı yapıldığını belirtti.

Finansman turu, Serum Vakfı’nın (Incentive Ecosystem Foundation) ilk defa fon toplaması değil, fakat önceki finansman turlarının miktarları açıklanmamıştı.

Vakfın bu en son finansman turu dikkate değer, çünkü Tiger Global gibi yatırım devlerinin desteği sağlandı. Bazı büyük risk sermayesi şirketleri artık daha sık token satışlarına katılım sağlıyorlar. Örneğin geçtiğimiz ay, Tiger Global, Braintrust’ın 100 milyon dolarlık token satışına da katılmıştı ki, şirket ilk defa bu tür bir satışa katılım yapıyordu.

(Visited 87 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Seren Barlakhttp://wwww.trendkoin.com
Adnan Menderes Üniversitesi mezunu olan Seren Barlak, 3 yıl çeşitli platformlarda content writer ve rewriter olarak çalışmış ayrıca çevirmenlik ve içerik editörlüğü görevlerinde de bulunmuştur. Uzun bir süredir kripto para sektörü ile ilgilenen Barlak, blockchain, gaming ve yurtdışı platformlarda yayınlanan diziler hakkında inceleme yazıları yazmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 22,872.13 3.98%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,676.62 5.49%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.508344 4.59%
solana
Solana (SOL) $ 39.43 5.94%
xrp
XRP (XRP) $ 0.36682 2.77%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 8.58 6.53%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.068053 3.30%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000011 14.06%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 27.50 0.86%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 8.44 2.66%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 8.28 6.09%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 58.27 6.74%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.34108 11.42%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.876249 5.06%
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 5.25 3.53%