Çarşamba, Mart 22, 2023
Ana SayfaAltcoin HaberleriSert düşüşe rağmen LUNA fiyatı 130 doları görebilir!

Sert düşüşe rağmen LUNA fiyatı 130 doları görebilir!

Sert düşüşe rağmen LUNA fiyatı 130 doları görebilir!

Terra’nın (LUNA) stabilcoin’i TerraUSD’de (UST) devam eden FUD, LUNA fiyatında düşüşe sebep oldu.

LUNA/USD çifti, 7 Mayıs ile 8 Mayıs (dün ve bugün) arasında %20 düştü. Ardından bir balinanın 285 milyon dolarlık UST’yi toplu olarak cüzdanından çıkarmasıyla birlikte LUNA, üç ayın en kötü seviyesi olan 61 doları gördü.

Bu bu çıkış sonucunda UST, kısa süreliğine ABD doları sabitini kaybetti ve 0,98 dolara kadar geriledi.

Sert düşüşe rağmen LUNA fiyatı 130 doları görebilir!
Kaynak: TradingView / UST günlük fiyat grafiği

LUNA arzı yüksek seviyede

LUNA, Terra’nın esnek para politikasına göre, UST’nin dolar sabitini korumak için bir teminat varlığı olarak hizmet vermektedir. Bu nedenle, UST’nin değeri 1 doların üzerinde olduğunda, Terra protokolü, kullanıcıları LUNA yakmaya teşvik eder. Tersine, UST’nin fiyatı 1 doların altına düştüğünde de protokol kullanıcıları UST’yi yakmaya teşvik eder.

Aşağıdaki grafik, günlük UST arzında devam eden bir düşüş eğilimini göstermektedir ve günlük LUNA arzındaki göreceli artışla çakışmaktadır. 8 Mayıs’ta, UST’nin pazarı iki ay içinde ilk kez daralma yaşadı ve sıfırın altında 28,1 milyon azaldı. Aynı zamanda, LUNA’nın arzı sıfırın üzerinde 436.75 milyondan fazla arttı.

Sert düşüşe rağmen LUNA fiyatı 130 doları görebilir!
Kaynak: SmartStake.io / LUNA arzındaki günlük değişim.
Sert düşüşe rağmen LUNA fiyatı 130 doları görebilir!
Kaynak: SmartStake.io / UST arzındaki günlük değişim.

LUNA fiyatı için daha fazla düşüş var mı?

Devam eden fiyat düşüşü, LUNA’nın 56 dolar civarındaki 50 günlük EMA’sından ve çok aylık yukarı yönlü trend çizgisinden oluşan bir desteği yeniden test etmesine neden oldu.

İlginçtir ki, yükselen trend çizgisi, yukarıdaki başka bir yukarı doğru eğilimli çizgi ile yükselen bir kama modeli oluşturuyor. Yükselen kama düşüşü tersine çevirme modelidir. Bu nedenle Terra’nın haftalık grafiğinde ortaya çıkmaları daha fazla olumsuzluğun muhtemel olduğunu göstermektedir.

Sert düşüşe rağmen LUNA fiyatı 130 doları görebilir!
Kaynak: TradingView / Kama modelini gösteren haftalık LUNA/USD fiyat tablosu.

Teknik analizin bir kuralı olarak, yükselen bir kama modeli, fiyatı yapının üst ve alt trend çizgisi arasındaki maksimum mesafe kadar düşürür.

İlginizi çekebilir:  XRP fiyatı neden yüzde 20 yükseldi?

Bu nedenle LUNA, hacimlerdeki artışla birlikte mevcut konumundan kama’nın altına düşerse, fiyatı bugünün fiyatından %60’ın üzerinde bir düşüşle yaklaşık 22.50’a dönüş riskiyle karşılaşacaktır.

Tersine bir senaryoda ise destek birleşiminden gelen bir toparlanma, LUNA’nın kama’nın üst trend çizgisine doğru bir koşu için konumlandırılmasını sağlayacaktır. Bu da 130 doların üzerinde bir miktarla yeni bir ATH’yi işaret edecektir.

(Visited 99 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Hayrunisa Bayar
Ege Üniversitesi Basım ve Yayım Teknolojileri bölümü öğrencisi olan Hayrunisa Bayar 5 yıldır metin yazarlığı işiyle ilgilenmektedir. Birden fazla haber sitesinde makale, çeviri ve seo odaklı içerikler üreterek, editör olarak görev alan Bayar, son birkaç yıldır kripto para sektöründeki gelişmeleri yakından takip etmeye başlamıştır. Blokchain teknolojisi kendisinin özel ilgi alanları arasındadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haber Entel