Salı, Ekim 3, 2023
Ana SayfaNFT HaberleriSEC'nin ilk NFT yaptırımı: NFT'ler menkul kıymet sayılabilir mi?

SEC’nin ilk NFT yaptırımı: NFT’ler menkul kıymet sayılabilir mi?

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), ilk defa bir NFT koleksiyonuna yaptırım uyguladı.

SEC'nin ilk NFT yaptırımı: NFT'ler menkul kıymet sayılabilir mi?

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), bir medya şirketini, kayıt dışı NFT satışı nedeniyle menkul kıymet ihlali suçlamasıyla karşı karşıya bıraktı.

Los Angeles merkezli medya şirketi Impact Theory’ye yönelik resmi suçlamaları açıklayan SEC, NFT’lerin “kayıt dışı” satıldığını iddia etti.

SEC, Los Angeles merkezli medya ve eğlence şirketi Impact Theory, LLC’yi, iddia edilen şekilde NFT’ler aracılığıyla “kayıt dışı menkul kıymet satışı” yapmakla suçladı. Impact Theory, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki ve diğer ülkelerdeki yüzlerce yatırımcıdan yaklaşık 30 milyon dolar topladı.

NFT’ler menkul kıymet olarak değerlendirilebilir mi?

SEC’in New York Bölge Ofisi Direktörü Antonia Apps konu ile ilgili açıklamalarda bulundu:

“Geçerli bir muafiyet bulunmadıkça, her türlü menkul kıymet arzı tescil edilmelidir. Kayıtsız işlemler, her türlü yatırımcının yasalarımızın sunduğu korumalardan mahrum kalmasına neden olmaktadır.”

Impact Theory, NFT’lerin satışını durdurmayı, “Founder’s Keys” adlı koleksiyonu imha etmeyi ve 6,1 milyon doları aşan tazminat ve ceza ödemeyi kabul etti. Şirket, SEC’in iddialarını ne kabul ediyor ne de reddediyor.

(Visited 6 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz