Ana SayfaKripto Para HaberleriSEC ve Do Kwon davasında önemli gelişmeler

SEC ve Do Kwon davasında önemli gelişmeler

SEC ve Do Kwon davasında önemli gelişmeler

Terraform Labs ve kurucu ortağı Do Kwon, New York Güney Bölgesi mahkemesinden SEC tarafından yapılan şikayetin bazı kısımlarının silinmesini talep etti.

SEC, çöken stabilcoin ihraççısını ve eski CEO’sunu menkul kıymet olarak nitelendirdiği kripto varlıkları tedarik etmek ve satmakla suçladı.

Düzenleyici otorite olan SEC, Terra stabilcoin ve onunla ilişkili kripto varlığı Luna’nın değer kaybı iddiasıyla ilgili olarak Terraform Labs ve Do Kwon’a milyonlarca dolarlık İsviçre banka hesaplarına para aktardıkları suçlamasında bulundu.

Ancak Terraform Labs ve Do Kwon, bu suçlamaları reddediyor ve İsviçre hesaplarına ilişkin şikayetin yetersiz dayanakları olduğunu savundu. Sanıklar, SEC’in bu iddiaları yaparken yeterli bir soruşturma yapmadığını ve iddia edilen gerçeklerin doğruluğu veya yanlışlığı hakkında çok az bilgiye sahip olduklarını belirttiler. Ayrıca, SEC’in dava açtığı açıklamada başkanının yorumlarının bulunduğunu ve bu açıklamanın daha sonra SEC web sitesinden silindiğini vurguluyorlar.

Sanıklar, bu ciddi eksiklikleri gerekçe göstererek, özet bir karar talep ediyorlar. Özet karar, mahkeme tarafından duruşma yapılmasına gerek kalmadan bir karar verilmesi anlamına gelebilir.

Bu durumda, karşı tarafın delil yetersizliğinden dolayı kaybetme ihtimali vardır. Ayrıca, sanıklar SEC’in iddialarını destekleyecek yeterli kanıt olmadığını ve bazı iddiaların sahte olduğunu iddia ediyorlar. Mahkeme, tarafların argümanlarını inceleyip karar verecek.

(Visited 207 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  Santiment: USDT balinaları, Bitcoin'i 40 bin doların üzerine taşıyabilir

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz