Pazartesi, Şubat 26, 2024
Ana SayfaKripto Para HaberleriSEC, BitConnect Destekçilerine Dava Açtı

SEC, BitConnect Destekçilerine Dava Açtı

Sec, Bitconnect, Kripto

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), şu anda feshedilmiş bir kripto Ponzi şeması olan BitConnect’i tanıtmakla suçlanan beş kişiye karşı bir hukuk davası açtı.

SEC, BitConnect’in beş destekçisini federal menkul kıymetler yasalarını ihlal etmekle  suçladı. SEC’in şikayetinde bu kişiler yatırımcılardan fon toplamak için platformu kullanarak başarılarını gösteren YouTube videoları yayımladılar ve çabaları karşılığında komisyon aldılar.

Düzenleyici, firmanın kayıtlı bir aracı kuruluş olmadan, 2 milyar dolarlık kayıtsız menkul kıymet teklifi oluşturduğunu iddia ediyor. Bitconnect ilk olarak 2016’da piyasaya çıktı ve düzenleyicilerin dolandırıcılık iddiaları ve uyarıları nedeniyle 2018’in başlarında birincil borç verme platformunu kapattı.

Dava, Amerika Birleşik Devletleri New York Güney Bölgesi Bölge Mahkemesi’nde açıldı. Kurum, ihtiyati tedbir, tasfiye, faiz ve para cezaları talep ediyor.

SEC New York Bölge Ofisi Bölge Direktörü Lara Shalov Mehraban konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Bu sanıkların bitconnect borç verme programını perakende yatırımcılara aktif olarak tanıtıp, kayıt dışı dijital varlıkları yasadışı bir şekilde sattığını iddia ediyoruz. Halkın dijital varlıklara olan ilgisinden yararlanarak yasadışı bir şekilde kar elde edenleri sorumlu tutmaya çalışacağız.”

(Visited 104 times, 1 visits today)

Google Haberler

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz