Ana SayfaKripto Para HaberleriSEC Başkanı kripto paralar hakkında konuştu

SEC Başkanı kripto paralar hakkında konuştu

SEC Başkanı kripto paralar hakkında konuştu

SEC Başkanı Gary Gensler, bugün katıldığı forumda yaptığı açıklamalarda kripto para piyasasını göz ardı etmedi.

2023 Menkul Kıymetler Uygulama Forumu’ndaki konuşmasında SEC Başkanı Gary Gensler, kripto para şirketlerinin geleneksel finans kurumları gibi düzenlemelere uymaları gerektiği görüşünü yineledi.

Gensler, kripto sektörünün bu görüşe karşı çıkmasına şaşırmadığını ifade etti. Ayrıca, Kongre’nin 1933 ve 1934 yıllarında yürürlüğe girdiğinde, menkul kıymetler yasalarının hisse senetleri ve tahvillere uygulanmasının sınırlı olabileceğini, ancak bunu yapmadığını belirtti.

Bunun yerine Gensler’e göre Kongre, ‘yatırım sözleşmeleri’ de dahil olmak üzere bir dizi menkul kıymet tanımını dahil etmeyi seçti. Gensler, kripto para sektörünü tehdit eden sorunlara “şaşırtıcı değil” dedi ve “dolandırıcılık, sahtecilik, iflas ve kara para aklama” gibi sorunlara dikkat çekti.

Kripto alanındaki birçok kuruluş, mevcut düzenlemelerin kapsamı dışında faaliyet gösterdiğini iddia etmesine rağmen, iflas veya dava ile karşı karşıya kaldıklarında genellikle hızlı bir şekilde yasal koruma talep ettiklerini belirtti.

Öte yandan Gensler, kripto para sektörünün insanların söylediği kadar merkezi olmayan bir yapıya sahip olmadığını söyledi.

(Visited 72 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  Kurumsal yatırımcılar kripto paralara rekor düzeyde yatırım yaptı

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz