Perşembe, Ağustos 18, 2022
Ana SayfaKripto Para HaberleriSEC Başkanı kripto düzenlemesi hakkında konuştu

SEC Başkanı kripto düzenlemesi hakkında konuştu

SEC Başkanı kripto düzenlemesi hakkında konuştu

SEC Başkanı Gary Gensler, kripto para alanındaki olası düzenlemeler hakkında konuştu.

SEC Başkanının yorumları

Yahoo Finance’ta verdiği yeni bir röportajda, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gensler, SEC’in yatırımcıların korumasını artırmak için borsalar, borç verme platformları, brokerler ve diğer endüstri katılımcıları ile birlikte çalıştıklarını açıkladı.

Şu anda vatandaşlar, hizmet sağlayıcılar, borsalar, borç verme platformları ve komisyoncular etrafındaki yatırımcı korumasından faydalanabilirler.

SEC’de bizler, bu üç alanın her birinde, borsalarda, borç vermede ve komisyoncularla çalışıyoruz ve endüstri katılımcılarıyla nasıl uyumlu hale getirilecekleri veya bu uyumun bir kısmı için nasıl değişiklikler yapacakları hakkında konuşuyoruz.

SEC’in kripto varlıkları daha iyi düzenlemek için banka düzenleyicileri ve Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) ile de irtibat halinde  olduğunu belirtti.

Ayrıca tokenlere, stabilcoinlere ve tabiri caizse stabil olmayan coinlere ayrı ayrı bakıyoruz.

Banka düzenleyicileri ve CFTC’deki meslektaşlarımızla görüşmelerimiz bulunuyor çünkü, sizin de benim de herkesin önünde söylediğim gibi, BTC gibi bir şey güvenlikle ilgili olmayan bir tokendir ve bu nedenle oraya bilgi gönderin, işbirliği yapın ve en iyi şekilde koordine edin.

Gensler’in yorumları, iki kurumun kripto paraları menkul kıymet veya emtia olarak sınıflandırılıp sınıflandırılmamalarına bağlı olarak denetlemesine izin verecek dijital varlıkları düzenlemeye yönelik tek kurallı bir yaklaşım önerisinin ardından geliyor.

SEC Başkanı, stabilcoinlerin yatırımcıları dolandırıcılığa karşı korumak için düzenlemelere ihtiyaç duyan bir varlık sınıfı olduğunu belirtti.

Stabilcoinler, borç verme ve trading platformlarında bir yerel token olarak kullanılıyor. Açıkça söylediğim şey, platformların içinde kullanılan bir poker çipi gibiler.

Bu yüzden onlara bakıyoruz ve ardından yatırımcıları dolandırıcılık ve manipülasyona karşı korumaya ihtiyaç duyan genel bir ekosistemin parçası olduklarını söylüyoruz.

(Visited 334 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 23,499.30 0.19%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,860.51 1.29%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.537418 0.20%
solana
Solana (SOL) $ 40.94 1.13%
xrp
XRP (XRP) $ 0.376593 1.07%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 8.51 0.73%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.081156 1.43%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000015 6.56%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 26.02 1.00%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 8.12 0.63%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 8.07 0.59%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 60.97 1.56%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.345917 0.71%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.899511 0.16%
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 5.10 0.56%