sec başkanı, kripto borsaları

SEC başkanı Gary Gensler, kripto paraların “geniş görev alanlarına” uyduğunu söyledi. Gensler ayrıca kripto borsalarına “gelin, SEC ile çalışın” talebini yeniden dile getirdi.

Başkan Gary Gensler , Pazar günü Wall Street Journal ile yaptığı röportajda, kriptonun ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) “geniş görev alanına” uyduğunu söyledi .

Röportajda Gensler, kripto yatırımcılarını korumak için daha sağlam önlemler alma arzusunu yeniden dile getirdi. Gary Gensler şöyle konuştu:

Halk, halktan para toplayan bir girişimci veya bilgisayar bilimi grubunun çabalarına dayalı olarak bir miktar kar bekliyor. Bu, SEC’deki geniş görev alanımıza uyuyor.

SEC Başkanı kripto borsalarına seslendi

Kripto platformlarına dönen Gensler, borsaların kripto tokenleri de bulundurdukları ve bazen müşteri tabanlarına karşı ticaret yaptıkları göz önüne alındığında, “sadece alım satım yapmaktan çok daha fazlasını yaptığını” söyledi.

kripto para borsaları

Gensler sözlerine şöyle devam etti:

Herkese açık bir şekilde dedim k:i İçeri gelin, SEC ile çalışın, kayıt olun. Temelde değiş tokuşlar, ama aynı zamanda içinde devam eden bu diğer faaliyetlere de sahipler. Bu yatırımcı korumasını almak gerçekten önemli.

Gensler daha önce de, tüm kripto tokenlerinin bir menkul kıymet olarak sınıflandırılamayacağını, platformların bu kadar çok tokenin ticaretini sunduğu gerçeği altında, en azından bazıları için sınıflandırmanın muhtemel olacağını söylemişti.

 

(Visited 434 times, 1 visits today)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz