Perşembe, Ağustos 18, 2022
Ana SayfaKripto Para HaberleriSEC Başkanı Gensler: '2022'de kripto para borsalarına odaklanacağız!'

SEC Başkanı Gensler: ‘2022’de kripto para borsalarına odaklanacağız!’

Gary Gensler, SEC'in dijital varlık borsalarını denetimi altına almasını ve 2022'de daha fazla izlenmesi gerektiğini söyledi.

Sec Başkanı, kripto para borsalarına
Gary Gensler

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Başkanı Gary Gensler, Washington’un mali gözlemcilerinin doğrudan kripto para borsalarını düzenlemesi gerektiğini belirtti.

2022’de kripto platformları hedef

Bilindiği üzere Gensler, dijital varlık alanının daha iyi yatırımcı kurallarına ihtiyacı olduğunu birden çok kez vurguladı. Geçen yıl, sektöre olan sevgisinin ana hatlarını çizdi, ancak bunun pazarda gelişmiş düzenlemeler için baskı yapmaktan alıkoyamayacağını ekledi.

Yatırımcı koruması konusunda tarafsız değilim. Biri spekülasyon yapmak isterse, bu onların seçimi, ancak bu yatırımcıları dolandırıcılığa karşı korumak için ulus olarak bir rolümüz bulunuyor.

Gensler katıldığı sanal basın toplantısında, kripto para borsalarının düzenleyici kurumlar tarafından daha fazla incelenmesi gerektiğini söyleyerek bu konudaki fikirlerini yineledi. Kendisi, yapılacak ek izlemenin, yatırımcılar açısından dijital varlık ticareti yaparken gerekli korumayı sağlayacağını düşünüyor.

Sec personelinden bu platformları yatırımcı koruma kapsamına almanın her yolunu aramalarını istedim. Ticaret platformları düzenlenmiş alana girmezse, halkın savunmasız olduğu bir yıl daha olacak.

Bu arada 2021’in sonunda SEC’in , Başkan Gary Gensler’e kripto para birimleri düzenlemeleri konusunda tavsiyelerde bulunmak için yeni bir kıdemli danışman tuttuğunu belirtmekte fayda var. Yeni yöneticinin adı Corey Frayer ve daha önce “tüketici ve yatırımcının korunmasına kadar değişen konular” üzerinde çalışmaları oldu.

Kripto yasağı gündemde değil

Dijital varlıklar Çin’in geçtiğimiz yıl uyguladığı kripto yasağı ile baskı altına alındı. Bu olayı takiben çeşitli ülkelerde de yasaklar konusunda ne tür adımlar atılacağı tartışıldı. Fakat Ekim ayında yaptığı konuşmada Gary Gensler, ABD’nin bu ülkeler arasında olmayacağını açıkladı.

Ayrıca Fed Başkanı Jerome Powell ABD’nin dijital varlıkların kullanımını yasaklamak gibi bir niyetinin olmadığını en son katıldığı toplantıda tekrar ifade etti. Her ne kadar yasaklamak gibi bir niyet olmasa da Gary Gensler sektörün denetim altına alınarak yatırımcıların korunması konusunda ısrarcı.

(Visited 90 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 23,525.30 0.23%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,864.77 1.16%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.538653 0.05%
solana
Solana (SOL) $ 41.18 1.22%
xrp
XRP (XRP) $ 0.376752 0.76%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 8.51 0.12%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.081326 2.17%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000015 7.70%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 26.05 1.43%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 8.13 1.16%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 8.11 0.74%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 61.11 0.50%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.346681 0.18%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.901323 0.63%
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 5.11 0.58%