Cumartesi, Aralık 9, 2023
Ana SayfaKripto Para HaberleriSEC Başkanı Gary Gensler sorguya alındı

SEC Başkanı Gary Gensler sorguya alındı

SEC Başkanı Gary Gensler sorguya alındı

Gary Gensler Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi (HFSC) önünde, Amerika Birleşik Devletleri yasalarına göre Pokémon kartının bir menkul kıymet olmadığını kabul etti; ancak SEC Başkanı, tokenize edilmiş bir Pokémon kartının ne şekilde sınıflandırılacağı sorulduğunda kesin bir yanıt vermedi.

New York Temsilcisi Ritchie Torres, Çarşamba günü SEC’in denetiminin tartışıldığı ABD Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi toplantısında ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gensler’i sorguladı.

Gary Gensler sorgusundan öne çıkan gelişmeler

Gensler, kripto varlıkların düzenlenmesi konusundaki yaklaşımını açıklarken, Torres ise bu konudaki endişelerini dile getirdi.

Gensler, yatırımcıların kar elde etme beklentisiyle kripto varlıklara yatırım yapmalarının, Howey Testi olarak adlandırılan bir testin özünü oluşturduğunu belirtti.

Torres, Gensler’in kripto düzenlemelerine yönelik genel yaklaşımının tutarsız olduğunu ve menkul kıymetler kanununun keyfi uygulanmasına davetiye çıkardığını söyledi. Ayrıca, Pokémon kartlarının tokenleştirilmesinin onları aniden menkul kıymete dönüştürmediğini savundu.

Pokémon kartlarının neden NFT olarak tokenleştirilebileceği ve bu tokenleştirme işleminin fiziksel kart sahiplerine nasıl fayda sağlayabileceği açıkladı. Courtyard adlı bir platformda, Pokémon kartları satın alan koleksiyoncular, kartın NFT versiyonunu dijital olarak saklarken fiziksel kartlar güvende tutuluyor. Bu, koleksiyoncuların pasif telif hakları kazanmalarına ve kartlarını daha sonra satmalarına olanak tanıyor.

Son olarak, SEC toplantısında diğer ABD Temsilcileri, Gensler’e yapay zeka ve yapay zeka tarafından oluşturulan içeriğin ABD ekonomisine olası etkileri hakkında sorular soruldu.

Ancak, Gensler’e blockchain varlıklarına açıklık getirilmesi konusundaki baskılar yeni değil. Haziran ayında Gensler, genel kripto endüstrisini “büyük ölçüde uyuşmazlıkla” suçladı ve kripto aktörlerini 1920’lerin “sahtekarlarına”, “dolandırıcılara” ve “dolandırıcı sanatçılara” benzetmişti.

İlginizi çekebilir:  VanEck Bitcoin ETF başvurusunda güncelleme yaptı

Gensler ve SEC, kripto şirketleri için net bir yol sunmak yerine neyin bir menkul kıymet olup olmadığına dair düzenleyici netlik veya Howey Testi’ne atıfta bulunmanın ötesine geçemedi.

(Visited 17 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz