Pazar, Haziran 4, 2023
Ana SayfaGenelSEC Başkanı, Algorand (ALGO) sempatizanı çıktı

SEC Başkanı, Algorand (ALGO) sempatizanı çıktı

Algorand

SEC Başkanı Gary Gensler’in Algorand’ı (ALGO) övdüğü eski bir video, ABD’deki “kayıt dışı menkul kıymet” tartışmalarını alevlendirdi.

Bazıları, Gensler’in yorumları nedeniyle ABD Meclis Mali Hizmetler Komitesi tarafından sorgulanmasını istiyor.

ABD’deki düzenleyici kurum olan Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Algorand’ın (ALGO) kayıtsız menkul kıymet olduğunu ilan ettikten sonra ateş altında. Gensler’in Twitter’da yeniden gündeme gelen, dört sene önceki bir video kaydında projeyi övdüğü görülüyor.

Videoda SEC Başkanı, projeyi “harika bir teknoloji” olarak övüyor ve platformuna Uber veya Lyft gibi bir uygulama entegre etme olasılığını değerlendiriyor.

Bununla birlikte, SEC’in kripto borsası Bittrex’e karşı 17 Nisan’da açtığı davada ALGO, kayıtsız menkul kıymet olmakla itham edilen altı token arasında sayılmıştı.

SEC tutarsızlıkla suçlanıyor

Bazı kripto topluluğu üyeleri ikiyüzlülük suçlamasında bulunarak, SEC’in Algorand ve Bittrex’e yönelik eylemlerinde çelişkili davrandığını söylüyorlar. Proje, SEC’in eski kurumsal finans direktörü olan William Hinman’ın yakın bir arkadaşı tarafından tasarlanmıştı.

Kripto araştırmacısı Mason Versluis dün, Gensler’i ALGO’yu tanıtmakla suçlayan bir tweet ile videoyu ilk yayınlayan kişiler arasında yer alırken, bazı kriptocular, çelişkili olarak gördükleri eylemler için SEC başkanına çağrı yaptılar.

Kayıtta, 25 Nisan 2019 “Fintech Beyond Crisis” konferansında konuşan Gary Gensler, Algorand’a olan hayranlığını dile getiriyor. 

Cinneamhain Ventures’ın sahibi Adam Cochran ise, videonun Gensler’in kripto şirketlerine SEC’e kaydolunması tavsiyesinin etkinliği hakkında şüphe yarattığını öne sürüyor. Cochran, Gensler’in Algorand’ın teknolojisine yönelik övgüsü ile SEC’in ALGO’nun kayıtdışı bir menkul kıymet olduğuna dair son açıklaması arasındaki bariz tutarsızlığın altını çiziyor.

Şimdi, Gary’nin “girin ve kayıt olun çünkü açık kurallarımız var” sözünün burada uygulanabileceğini düşünmesine şaşırmadan edemiyorum? Çünkü bu, ya sektörün kuralları görmezden gelebileceğini düşündüğünü ya da kuralları anlamadığını gösteriyor.

(Visited 55 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haber Entel