Ana SayfaBitcoin (BTC Coin) HaberleriSatoshi dönemi Bitcoin balinasından 12 yıl sonra 11 milyon dolarlık hareket

Satoshi dönemi Bitcoin balinasından 12 yıl sonra 11 milyon dolarlık hareket

Yine bir başka uzun dönemli HODLer, zulasını taşıdı

Satoshi dönemi Bitcoin balinasından 12 yıl sonra 11 milyon dolarlık hareket

Yine bir Bitcoin balinası uykusundan uyandı! Bugün, başka bir HODLer, yaklaşık 12 yıldır hiç bir işlem yapmadıktan sonra, şimdiki fiyatla yaklaşık 11 milyon dolar değerinde olan 400 Bitcoin’i hareket ettirdi.

Bugünkü hareketler, Bitcoin balinasının  360 BTC’yi (9,8 milyon dolar) bir cüzdana, kalan 40 BTC’yi ise başka birkaç yere taşıdığını gösterdi.

“Balina” terimi, diğerlerinden çok daha fazla kripto paraya sahip olan yatırımcıları ifade ediyor. Bunlar genellikle milyonlarca dolarlık varlık üzerinde oturur ve bazen varlıklarını başka adreslere taşımak için uzun bir süre sonra yeniden ortaya çıkarlar.

Balinalarda bu türden hareketler son dönemde yaygınlaşmaya başladı. Nitekim daha geçtiğimiz hafta başka bir Bitcoin balinası, on yıl hareketsiz kalmasından sonra 279 BTC’yi (7,6 milyon doların üzerinde bir tutar) yeni cüzdanlara taşımıştı.

Aynı şekilde, Şubat ayında 11 yıldır hareketsiz kalmış olan eski bir adres, 9,6 milyon dolarlık BTC’yi hareket ettirerek işlem yapmıştı. Yatırımcı, Bitcoin’i ilk olarak 8 dolar değerindeyken almış. Yani kripto para yıllar içinde %120.000.000 oranında değer kazanmış.

Uzmanlara göre bu türden büyük hareketler artış gösterse de, on yıldır parasını kımıldatmayan bir yatırımcı çok yaygın görülen bir durum değil.

Otomatik trading araçları geliştiricisi olan Kirill Kretov şöyle söylüyor:

2011’de bir uyanış oldukça nadirdir, ancak toplamda ne kadara sahip olduğunu bilmiyoruz. Son zamanlardaki büyük uyanışlar da aynı varlığa atfedilebilir.

Bitcoin balinası olmak

BTC fiyatı son 10 senede yaklaşık yüzde 40 binin üzerinde yükseldi. Araştırmalar gösteriyor ki, kripto parayı uzun vadeli tutmuş olanlar en büyük karları elde ederken, kısa vadede kripto alıp satan deneyimsiz bireysel yatırımcılar daha ziyade kaybetme eğiliminde oluyorlar.

Bugünkü Bitcoin balinası, ilk zamanlar mütevazı fiyatlardan aldığı kripto paralarını taşımak için, bugün milyonlarca dolarlık büyük işlemler yapmış oldu.

(Visited 67 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  Yeni Bitcoin ETF görüşmesi! SEC ve BlackRock yetkilileri buluştu

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz