Salı, Haziran 28, 2022
Ana SayfaBitcoin (BTC Coin) HaberleriSantiment Balina Hareketlerine Dikkat Çekti

Santiment Balina Hareketlerine Dikkat Çekti

Santimed Balina Hareketlerine Dikkat Çekti

Zincir içi analiz şirketi Santiment, 100.000 dolardan fazla balina işlemlerine ilişkin son analiziyle ilgili 13 Mart’ta tweet attı. Santiment, balinalarla ilgili işlemlerin uzun vadede arttığını keşfetti. Ayrıca, bu tür işlemler piyasa volatilitesini etkiledi.

Başlıklar

Hareket Halindeki Balinalar

Santiment balina hareketlerinin sayısına odaklanırken, 11 Mart’ta bir Bitcoin balinası birkaç yıldır uykuda olan bir adresten 5.000 BTC’yi taşıdı. Taşınan BTC’lerin piyasa değeri yaklaşık 290 milyon dolara eşitti.

Dahası, 27 Ocak’ta iki yıl sessiz kalan bir cüzdandan 31.010 BTC taşıdı. Bitcoin miktarı yaklaşık 1 milyar dolara eşitti. Hareketin gerçekleştği cüzdan, o miktarda BTC bulunan 42 cüzdandan biriydi. Balina izleyicisi BitInfoCharts, cüzdan 2018’de doldurulduğunda Bitcoin’in 202.000 dolara mal olduğunu gösteriyor. Site ayrıca işlem ücretlerinin yaklaşık 5 dolar olduğunu gösteriyor.

Alıcı gibi cüzdanın sahibi de bilinmiyor. Ancak Ocak ayında Tesla’nın Coinbase yardımıyla 1,5 milyar dolarlık Bitcoin satın aldığı haberi, 8 Şubat’ta piyasaya çıkmıştı.

Kurumsal Balinalar

Balinaların etkisi piyasada iyi bilinmektedir ve şirket balinaları özellikle pazarı hareket ettiren önemli güç merkezleridir. Şirketlerin Bitcoin’e geçmesinin etkisi, mevcut boğa koşusuna olumlu katkı sağlıyor ve kesinlikle 2020’deki kripto yükselişinde bir önemli bir faktör olarak ortaya çıkıyor.

MicroStrategy, Ağustos 2020’de kripto para birimine ilk baskını yaptı. MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, Bitcoin’in kurumsal hazinelerde ABD dolarının yerini aldığına dair inancından dolayı bir Bictoin boğası olarak ünlendi. O zamandan beri Tesla gibi şirketler, devalüe olan ABD dolarının yerine özellikle Bitcoin’e yöneldi.

Dev Balina Grayscale

Şirketler hazinelerine BTC’yi getirirken, Amerikalı yatırımcıların doğrudan kriptoya erişimle ilgili yasal sorunları bulunuyor. Hatta MicroStrategy, bazıları kurumların doğrudan BTC’ye sahip olması için bir vekil haline geldi. Diğerleri için Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) bulunuyor. GBTC, Şubat ayının başından itibaren 30 milyar doların üzerinde BTC ile şu anda halka açık en büyük Bitcoin sahibi şirket. Grayscale, Ocak ayında çıkarılan tüm BTC’nin %150’sine eşit Bitcoin satın aldı.

Bu tür balinalar Bitcoin ekosisteminde önemli bir işleve hizmet eder. Talebi yüksek tutarak fiyatlar desteklenir. Ve balinaları izlemek eğlenceli olabilir!

(Visited 91 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 20,327.00 2.80%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,161.82 3.92%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.474462 3.06%
solana
Solana (SOL) $ 36.03 7.64%
xrp
XRP (XRP) $ 0.341159 4.56%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 7.48 5.15%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.067847 7.08%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.00001 7.74%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 18.80 6.11%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 6.44 3.13%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 5.09 6.13%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 53.40 5.25%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.316146 5.30%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.513403 4.61%
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 3.47 8.10%