Ana SayfaBitcoin (BTC Coin) HaberleriSamsung Bitcoin Futures ETF'i çıkartacak

Samsung Bitcoin Futures ETF’i çıkartacak

Samsung Bitcoin Futures ETFi çıkartacak

Samsung Asset Management’ın bir yan kuruluşu olan Samsung Asset Management Hong Kong (SAMHK), Chicago Mercantile Exchange’de (CME) listelenen Bitcoin Futures ürünlerine yatırım yaparak Bitcoin’in spot fiyatını izlemek için bir ETF tasarladı.

ETF, CME Micro-Bitcoin Futures’a yapılan yatırımların küçük bir kısmı ile ağırlıklı olarak CME Bitcoin Futures’a yatırım yapacak.

ETF’in lansmanı, Hong Kong’daki hem kamu hem de kurumsal yatırımcıların Bitcoin ve diğer kripto paralara olan ilgisinin arttığı bir zamanda geldi.

Yakın zaman önce, Hong Kong Maliyesi Sekreteri Paul Chan, bir Web3 forumunda bölgenin hala kripto paralar için bir merkez olmaya kararlı olduğunu duyurdu ve ardından bunu Hong Kong düzenleyicisi kurumlarından Mali Hizmetler ve Hazine Bürosu (FSTB) izledi.

Yeni bir düzenleme, bireysel yatırımcıların lisanslı borsalarda işlem yapmasına izin verebilir.

Önceki Bitcoin Futures ETF’i

Şehrin ilk BTC bağlantılı ETF’i olan CSOP Bitcoin Futures ETF’i geçtiğimiz ay yaşama geçirilmişti.

Söz konusu ETF, ana akım benimsemenmede önemli bir kilometre taşını temsil ediyor. Varlığın arkasındaki karmaşıklıktan kurtulmuş olan kurumsal ve bireysel yatırımcılar, basit, düzenlenmiş bir ETF aracılığıyla Bitcoin fiyatına endekslenebilirler. Dolayısıyla, Samsung’un ürünü Hong Kong’da, Bitcoin hakkındaki farkındalığı ve bölgedeki BTC fiyatına endekslenmeyi daha da genişletmeyi vaat ediyor.

(Visited 16 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  Yeni Bitcoin ETF görüşmesi! SEC ve BlackRock yetkilileri buluştu

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz