Cumartesi, Aralık 9, 2023
Ana SayfaGenelSam Bankman-Fried'in jetleri yargının hedefinde

Sam Bankman-Fried’in jetleri yargının hedefinde

Sam Bankman-Fried'in jetleri yargının hedefinde

ABD Adalet Bakanlığı (DOJ), eski FTX CEO’su Sam Bankman-Fried’e ait olduğu iddia edilen iki lüks jete el koymak istiyor.

Yeni bir mahkeme dosyasında, FTX kurucusunun Bombardier Global 5000 BD-700-1A11 uçağı ve Embraer Legacy EMB-135BJ uçağına (şüpheli bir şekilde sahibi olduğu iddia edilen) el koyulacağı söylendi.

“Amerika Birleşik Devletleri / Grammatikos, 633 F.2d 1013, 1024 (2d Cir. 1980) kararına göre, Hükümet, Birinci ila Dördüncü Sayılar ile Yedinci Sayı’da belirtilen suçlar nedeniyle mülkiyetin el konulacağını resmen bildirir. LAK Mahkemesi tarafından 22. Maddenin uygulandığı Samuel Bankman-Fried davası.”

Sam Bankman-Fried davasında öne çıkan gelişmeler

Bankman-Fried, şu anda milyarlarca dolar değerindeki müşteri fonlarını yanlış kullanmak ve yatırımcıları dolandırmak suçlamasıyla yargılanıyor.

Dün, duruşmanın ikinci gününde Bankman-Fried ve avukatları, teknik olarak herhangi bir fonu kötüye kullanmadığını iddia etmek için ABD’nin kripto varlıklarına ilişkin düzenleyici çerçevesini (veya eksikliğini) kullanmayı talep etti.

Bankman-Fried, kripto borsalarının müşteri tarafından yatırılan fonları belirli amaçlarla kullanmasını yasaklayan herhangi bir yasa olmadığını öne sürdü.

Ancak savcılar, bu iddiayı jüriyi karıştırabilecek alakasız bir iddia olarak gördükleri için bunu engellemek için harekete geçti.

Bir gün önce Bankman-Fried’ın avukatları, bazı yatırımcıların ve içeriden kişilerin ifade vermesini engellemeye çalıştı.

Sanık avukatlarının hakime gönderdiği mektuba göre, bazı tanıkların ifade verme taleplerinin “erken olduğu ve taleplerinin makul bir şekilde gerekçelendirilmediği” gerekçesiyle bazı tanıkların ifade vermesinin yasaklanması gerektiğini savundular.

(Visited 11 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  VanEck Bitcoin ETF başvurusunda güncelleme yaptı

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz